eReport.sk
Marek Krajčí Foto: tasr

Krajčí je späť. Obvinil Hegera aj Lengvarského!

Od včera sa začalo s očkovaním ruskou vakcínou Sputnik V. Zatiaľ sa neukazuje, že by sa neregistrovanou očkovacou látkou dalo vakcinovať pol milióna ľudí, ako si to predstavoval expremiér Igor Matovič. Jedným z dôvodov je aj neskoré nasadenie Sputnika do očkovacej stratégie. Exminister Krajčí aj vie, koho to je vina.

„Naozaj nerozumiem, prečo sa nezačalo očkovať. Zbytočne sa čakalo. Podľa mňa sme mohli zachrániť množstvo životov. Je mi to ľúto,“ povedal Krajčí v diskusii televízie TA3 Téma dňa. Keď ho moderátor upozornil, že zrejme nie je možné donútiť generála Vladimíra Lengvarského k takým rozhodnutiam, vyrukoval Krajčí so zaujímavou teóriou. „Pred tým tam bol ešte pán minister Heger. To bolo to obdobie, kedy sa to rozhodnutie malo spraviť,“ vytiahol tromf z rukáva. Je pravdou, že po Krajčího demisii mal istý čas na starosti rezort zdravotníctva vtedy ešte minister financií Eduard Heger. „Pán minister Lengvarský tam bol od prvého apríla a mne sa osobne zdá, že on od prvého apríla ten proces nie, že by urýchľoval, ale opatrne k nemu pristupoval,“ skritizoval svojho nástupcu Krajčí.

Exminister Krajčí tvrdí, že sa Sputnikom malo začať očkovať skôr. Za vinu to dáva Hegerovi. – Foto: tasr

„Konečne vieme, že na vine je Heger,“ utrúsil poznámku bývalý minister zdravotníctva Richard Raši. „Vy ste sám povedali, že kvôli Hegerovi, ktorý to zbrzdil, sme prišli o niekoľko ľudských životov,“ pokračoval opozičný poslanec. Krajčí sa tomu len smial, že takto to nepovedal.

Exminister zdravotníctva za OĽANO na margo nákupu Sputnika V len hlesol: „Chceli sme pomôcť.“ Túto snahu mu Raši neupiera. „Občan Slovenskej republiky, ktorý je ochotný sa dať zaočkovať iba Sputnikom, tak je lepšie, keď je zaočkovaný Sputnikom, ako keby vôbec nebol očkovaný,“ súhlasí. Lenže vyzerá to tak, že zase až taký veľký záujem nie je. Momentálne prejavilo vôľu zaočkovať sa ruskou vakcínou na Slovensku asi 6 tisíc ľudí.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport