eReport.sk
očkovanie
Ilustračná snímka. Foto: tasr

Kraj chystá očkovanie v nákupnom centre v Banskej Bystrici aj v nedeľu

Výjazdové očkovacie jednotky Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) budú v obchodnom centre v Banskej Bystrici očkovať proti ochoreniu COVID-19 aj v nedeľu (7. 11.). Informoval o tom Marek Mačica z oddelenia komunikácie BBSK.

Ako ďalej uviedol, v sobotu predpoludním využili v nákupnom centre možnosť zaočkovať sa jednodávkovou vakcínou Janssen desiatky záujemcov. „Výjazdová očkovacia jednotka bude na rovnakom mieste aj počas nedele od 10.00 do 18.00 h. Očkovať sa opäť bude jednodávkovou vakcínou Janssen,“ dodal.

V BBSK bude od budúceho týždňa deväť čiernych okresov z 13, čo znamená výrazné obmedzenie prevádzok v podobe zatvorených hotelov, reštaurácií či fitnescentier. „V okrese Banská Bystrica chýba zaočkovať už len približne 250 ľudí nad 50 rokov, aby sa mu podarilo získať žolíka na ďalšie týždne a už sa v čiernej farbe znovu neocitol,“ konštatoval podpredseda BBSK Ondrej Lunter.

V kraji stále fungujú tri vakcinačné centrá, okrem Banskej Bystrice sa očkuje aj vo Zvolene a v Lučenci. Naďalej kraj prevádzkuje aj mobilné očkovacie jednotky. „S mobilným očkovaním sme prišli ako jedni z prvých, máme profesionálne očkovacie tímy a dobre zvládnutú logistiku, preto vieme pomoc s vakcináciou ponúknuť tam, kde je to potrebné a je o ňu záujem,“ dodal podpredseda BBSK.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kraj chystá očkovanie v nákupnom centre v Banskej Bystrici aj v nedeľu

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport