eReport.sk
Peter Kovařík. Foto: tasr

Kovařík: Policajti sú unavení, práca v zbore počas pandémie je náročná

Pandémia zasiahla aj chod Policajného zboru (PZ). Pribudli povinnosti pri kontrole hraníc a dozor nad dodržiavaním protipandemických opatrení. Už teraz vyčerpali policajti 70 percent nadčasov na tento rok. Pozitívnou správou je radikálny pokles pozitívne testovaných príslušníkov. Uviedol to policajný prezident Peter Kovařík.

„To, čo sme robili úplne neštandardne, bola ochrana hraníc,“ skonštatoval Kovařík s tým, že vzhľadom na členstvo v schengenskom priestore sú bežné iba na hranici s Ukrajinou. Počas pandémie dostala polícia napríklad úlohu zabrániť vstupu ľudí bez registrácie.

Keď sme niekde boli prísni, cítili sme mediálnu odozvu

V uliciach sa polícia zameriavala na dodržiavanie nosenia rúšok či zákazu vychádzania. „Keď sme niekde boli prísni, cítili sme mediálnu odozvu, ak sme neboli, tak sme počúvali, že nie sme pri kontrolách dostatočne efektívni,“ poznamenal policajný prezident. Policajti zároveň zabezpečovali aj testovacie či očkovacie miesta. Pomáhali im pritom aj vojaci.

Uvoľnenie nastalo aspoň pri počtoch chorých príslušníkov

„Je vidieť, že Policajný zbor treba mať pripravený aj na krízové situácie. Nestačí rátať s tým, že všetko nám bude fungovať,“ doplnil Kovařík. Poznamenal, že policajti sú unavení, práca v zbore počas pandémie je náročná. Uvoľnenie nastalo aspoň pri počtoch chorých príslušníkov. V súčasnosti podľa Kovaříka evidujú okolo osem pozitívne testovaných.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kovařík: Policajti sú unavení, práca v zbore počas pandémie je náročná

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti