eReport.sk
Na archívnej snímke z 15. mája 2014 tréner holandskej futbalovej reprezentácie Louis van Gaal
Na archívnej snímke z 15. mája 2014 tréner holandskej futbalovej reprezentácie Louis van Gaal. Foto: tasr/ap FILE - Louis Can Gaal, coach of the Dutch national soccer team walks towards the mixed zone after a team training in Hoenderloo, eastern Netherlands, Thursday, May 15, 2014. Netherlands coach Louis van Gaal has tested positive for COVID-19 and gone into isolation ahead of two friendly internationals against Denmark on March 26, and Germany on March 29, 2022. (AP Photo/Peter Dejong, File)

Kouč holandskej futbalovej repre bojuje s rakovinou! Van Gaal: Hráči nič netušili

Tréner holandskej futbalovej reprezentácie Louis van Gaal sa lieči na agresívnu formu rakoviny prostaty. Sedemdesiatročný kouč to uviedol pre televíznu stanicu RTL s tým, že napriek liečbe by chcel viesť národný tím na MS v Katare. Práve Holanďania otvoria šampionát duelom so Senegalom.

„Ako tréner reprezentácie som musel v noci niekoľkokrát odísť do nemocnice bez toho, aby hráči o tom vedeli. Mysleli si, že som zdravý, ale nie som. V živote som toho preskákal veľa. Táto skúsenosť s chorobou ma zrejme urobila ešte silnejším človekom,“ povedal van Gaal, ktorý už 25-krát absolvoval chemoterapiu.

Bývalý tréner Ajaxu Amsterdam, Bayernu Mníchov, FC Barcelona či Manchestru United mal nedávno aj pozitívny test na koronavírus. Vedenie anglického klubu mu adresovalo povzbudzujúce slová. „Všetci v Manchestri United stojíme za naším bývalým trénerom Louisom van Gaalom v jeho boji s rakovinou. Posielame mu silu a odvahu,“ uviedol v stanovisku klub z Old Trafford.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kouč holandskej futbalovej repre bojuje s rakovinou! Van Gaal: Hráči nič netušili

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Futbal

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti