eReport.sk
Oldrich Kotvan, foto:tasr

Kotvan podpísal so Zvolenom, Trenčín hlási posilu zvučného mena

Slovenský hokejový obranca Oldrich Kotvan podpísal zmluvu s HKM Zvolen s platnosťou do konca extraligovej sezóny 2020/2021. Klub o tom informoval na oficiálnej stránke.

Kotvan začal prebiehajúci ročník v Karlových Varoch, v sezóne 2019/2020 pôsobil v Liberci. Za Vary odohral 5 zápasov, v ktorých si do štatistík pripísal 1 bod za asistenciu, 10 trestných minút a 6 mínusových bodov v hodnotení +/-. HK Dukla Trenčín angažoval 36-ročného fínskeho obrancu Janneho Jalasvaaru. Nová akvizícia by sa mala k “vojakom” pripojiť po Novom roku. Klub o tom informoval na oficiálnej stránke.

Jalasvaara pôsobil vo viacerých prestížnych európskych ligách, prevažnú časť kariéry vo Fínsku. Počas siedmich sezón v KHL odohral celkovo 362 zápasov a v rokoch 2012 a 2013 získal s Dinamom Moskva Gagarinov pohár. V ročníku 2019/2020 odohral v najvyššej fínskej súťaži 30 zápasov v drese Pelicans Lahti, v ktorých získal 10 kanadských bodov za 2 góly a 8 asistencií. Fínsko reprezentoval na dvoch MS hráčov do 20 rokov, na ktorých získal bronzové medaily, štartoval aj na MS “18.”

Zdroj:tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Hokej

Tipos liga

Aktuálne v športe

Politika

Celebrity