eReport.sk
Marian Kotleba Foto: tasr

Kotleba vynáša z výboru. Čo písal Lučanský v liste a ako prišiel k úraz

Doteraz sa verejnosť dozvedela, že bývalý šéf Policajného zboru generál Milan Lučanský údajne písal z väzby listy. Poslanec Marián Kotleba (ĽSNS), ktorý sa zúčastnil na štvrtkovom zasadnutí poslaneckého výboru pre obranu a bezpečnosť však prezradil, na čo sa mal v jednom liste Lučanský sťažovať.

„Zástupca rodiny generála Lučanského čítal z listu o tom, že sa vo väzbe k nemu mali správať ako keby vystrieľal nejaké mesto,“ uviedol na sociálnej sieti Kotleba, ktorý zároveň uviedol, že rodina i jej zástupca odmietli sprístupniť zdravotnú dokumentáciu ako aj predbežné výsledky pitvy. Podľa Kotlebu sa na výbore zaoberali aj zraneniami, ku ktorým mal Lučanský prísť ešte počas prvej hospitalizácie. „V Ružomberku po operácii hlavy došlo k pádu generála z vozíčka určeného na prevoz pacientov. Vysvetlenie pádu bolo úplne neuveriteľné. Vraj generál Lučanský po hádke so sestričkou zúrivo sadol do vozíka a rovno z neho spadol priamo na temeno hlavy. Tento záhadný pád z vozíčka je predmetom trestného stíhania,“ napísal Kotleba. Poslanec za ĽSNS tiež prezradil, že sa mali na výbore zaoberať aj tým, že Lučanský mal mať po návrate do ústavu dva pohovory s psychológom. Generál sa mal vyjadriť, že najťažšie vo väzbe znáša prerušenie kontaktu s manželkou a dcérou.

To, že právny zástupca rodiny Miroslav Radačovský vytiahol na zasadnutí výboru údajnú Lučanského korešpondenciu malo prekvapiť nielen prítomných poslancov ale aj ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú. Generálny prokurátor Maroš Žilinka sa vraj vyjadril, že sprístupnenie niektorých dokumentov rezortom spravodlivosti nebolo najšťastnejšie. Kolíková však trvá na tom, že nemôže čakať, až kým sa skončí trestné konanie. „Som presvedčená, že treba prísne brať ohľad na to, aké dokumenty sú sprístupňované a v akej miere, aby sme nezmarili vyšetrovanie, ale na druhej strane musím poskytovať informácie,“ povedala ministerka. Ako však vidieť, vďaka poslancom sa niektoré veci z rokovaní aj tak dostanú von.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport