eReport.sk
Foto: facebook

Košický notár sa mal stať obeťou zločinu: Polícia vyšetruje podozrenie z vydieračského únosu!

Trestné stíhanie pre podozrenie z trestného činu vydieračského únosu vedie polícia v súvislosti s prípadom košického notára Vojtecha Kavečanského, ktorý bol na prelome apríla a mája nezvestný. Vo štvrtok to potvrdila košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

„V danej veci sú vykonávané procesné úkony, preto bližšie informácie nateraz poskytovať nebudeme, aby nedošlo k zmareniu alebo sťaženiu vyšetrovania,“ uviedla hovorkyňa.

Potvrdila tiež, že polícia 1. mája prijala oznámenie o nezvestnosti notára a vyhlásila po ňom pátranie. „Nasledujúci deň 2. mája sa osoba, po ktorej bolo vyhlásené pátranie, dostavila na útvar Policajného zboru, kde podala vysvetlenie. Vzhľadom na to, že dôvody pátrania pominuli, pátranie bolo odvolané,“ konštatovala.

Podľa denníka Korzár sa Kavečanský mal stať obeťou trestného činu. S odvolaním sa na policajný zdroj denník uviedol, že keď prišiel 30. apríla na overenie podpisu do jednej z obcí v okrese Košice-okolie, zastalo pri ňom neznáme vozidlo a dve osoby ho pod hrozbou ublíženia jeho rodine prinútili sadnúť do auta a vrátiť sa do Košíc. Údajne z trezora vo svojom úrade musel vybrať štyri milióny eur v hotovosti, a tie 1. mája odviezť na odpočívadlo do Rakúska, po čom ho mali únoscovia prepustiť.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Košický notár sa mal stať obeťou zločinu: Polícia vyšetruje podozrenie z vydieračského únosu!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti