eReport.sk
Lunik IX., foto: tasr

Košice sú v kritickom stave: Lunik IX. dosiahol 2,4 percenta pozitivity

V košickej mestskej časti Luník IX zaznamenali ďalších 26 ľudí nakazených novým koronavírusom. Od piatka (12. 2.) do nedele (14. 2.) sa v rámci plošného testovania na ochorenie COVID-19 prišlo dať otestovať 1087 ľudí. Miera pozitivity tak dosiahla približne 2,4 percenta. Potvrdilo mesto Košice, na sídlisku naďalej platia sprísnené kontroly dodržiavania karantény.

„Počet nakazených nám už klesá. Niektorí sú ešte v karanténe, no viacerým už uplynula. Akési obmedzenia pohybu na našom sídlisku pretrvávajú. Hliadky kontrolujú potvrdenia o negatívnom výsledku testu,“ povedal starosta tejto MČ Marcel Šaňa s tým, že väčšina z infikovaných obyvateľov má bezpríznakový priebeh ochorenia. Podľa neho je mobilita na Luníku IX v uplynulých dňoch nižšia ako býva zvykom. „Jednak je zima, ale tiež sa boja, keďže vidia, koľkí sú nakazení,“ doplnil.

1 000 kusov respirátorov

MČ zároveň sociálne slabším rodinám poskytuje pomoc, ide napríklad o hygienické potreby či nákup potravín. Každej rodine, ktorá je v karanténe, MČ doručuje aj respirátory FFP2. „Nakúpili sme 1 000 kusov. Rozdávame ich aj seniorom,“ dodal starosta.

Na základe vyhlášky košického regionálneho úradu verejného zdravotníctva vydanej 26. januára mesto na Luníku IX za asistencie bezpečnostných zložiek zabezpečuje dodržiavanie karanténnych opatrení, domácej izolácie u osôb s ochorením COVID-19, ako aj u všetkých osôb, ktoré boli s nimi v úzkom kontakte. Sprísnené ochranné opatrenia a posilnenie kontrol zaviedli po tom, ako v rámci celonárodného skríningu potvrdili ochorenie COVID-19 u 38 ľudí na Luníku IX. Vyhláška neobmedzuje pohyb osôb zo sídliska, ktoré sa preukážu negatívnym výsledkom testu.

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.