eReport.sk
Korupcia na najvyšších miestach?
Gianni Infantino, foto:shutterstock

Korupcia na najvyšších miestach? Prezident FIFA v problémoch! Vyšetrovanie Infantina pokračuje

Korupcia na najvyšších miestach? Vo Švajčiarsku pokračuje vyšetrovanie prezidenta Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianniho Infantina ohľadom tajných schôdzok s bývalým švajčiarskym generálnym prokurátorom Michaelom Lauberom. Ten mal na starosti korupčné kauzy FIFA. Infantino sa v utorok stretol so špeciálnymi prokurátormi Hansom Maurerom a Ulrichom Wederom.

Korupcia na najvyšších miestach?

Infantino čelí podozreniam zo spáchania trestných činov zneužívania verejnej funkcie, prezradenia úradného tajomstva, napomáhania páchateľom a podnecovania k trestným činom. Vyšetrovanie inicioval v roku 2020 vtedajší špeciálny prokurátor a jeho obnovenie prichádza dva mesiace pred voľbou prezidenta FIFA. Dvojica prokurátorov ho prevzala v roku 2021.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Smutné správy z Brazílie
  2. Portugalsko s novým trénerom
  3. Fantastická Vlhová!

Prezident FIFA v problémoch

K trom podozrivým stretnutiam došlo v rokoch 2016 a 2017, krátko po Infantinovom nástupe do funkcie. Dvojica ich vyhlásila za rutinné, ani jeden si však nedokázal spomenúť na detaily ich obsahu. Lauber skončil vo funkcii po tom, ako bránil federálnemu úradu v práci pri zisťovaní informácií o inkriminovaných stretnutiach. Je teda otázna či to je korupcia na najvyšších miestach.

Zdroj: tasr/ap


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Korupcia na najvyšších miestach? Prezident FIFA v problémoch! Vyšetrovanie Infantina pokračuje

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Futbal

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti