tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Kajúcnik Michal Suchoba
Kajúcnik Michal Suchoba. Zdroj: Polícia SR

Korumpoval Suchoba svoju advokátku? Kde skončilo striebro za pol milióna eur?

Predseda SMERU-SD Robert Fico oznámil, že na základe zistených skutočností zvolal mimoriadnu schôdzu. Obhajkyňa Suchobu tvrdí, že jej niekto hackol mailovú poštu a informácie z nej, zámerne upravoval.

Mohlo by vás zaujímať

  1. úplní babráci vládny návrh
  2. Prezident PZ SR Štefan Hamran
  3. Sprava Kornélia Č. a Denisa Ž. prichádzajú na hlavné pojednávanie v kauze "Mýtnik III" v Pezinku 28. októbra 2022.
  4. Igor Matovič, predseda OĽANO

Advokátke Jane Valkovej unikla dôležitá komunikácia, ktorá môže dokazovať manipuláciu trestného konania v kauze Mýtnik. Práve v nej je spolupracujúcim obvineným Valkovej klient Michal Suchoba, ktorého opozičný Smer-SD označuje za profesionálneho kajúcnika.

Suchoba sa priznal k ovplyvňovaniu informačných systémov na Finančnej správe SR a vypovedá proti oligarchovi Jozefovi Brhelovi, ktorý z nich mal vraj profitovať.

Činy a zločiny

Okrem toho, že maily medzi Valkovou a Suchobom môžu dokazovať ovplyvňovanie trestného konania, odhalili aj niečo ešte horšie. Prvý o tom informoval Robert Fico, detailnejšie informácie zverejnil denník Plus 7 dní.

„Keď tento profesionálny kajúcnik povie, že ho spolu s Hegerom vypaľoval šéf FS Žežulka, všetko je v poriadku, lebo klame. Keď tvrdí niečo o SMERE, je to pravda a NAKA vykopáva ľuďom dvere.“

Robert Fico, predseda Smer-SD

Tridsať strieborných

Suchobova advokátka Valková mala spolu s Miroslavom Ivaničom, obhajcom Františka Imreczeho, fiktívne nakúpiť strieborné mince. Fico i novinár Adam Valček z Plusky hovoria, že advokáti mali nakúpiť za Suchobove peniaze pol tony investičného striebra.

„V skutočnosti žiaden drahý kov nedostali. Na konci reťazca transakcií boli výbery hotovosti v objeme najmenej 359-tisíc eur. Peniaze vybrali iní ľudia a nateraz nie je známe, čo s tým majú advokáti spoločné. Nevedno, kde sa tieto peniaze nachádzajú alebo načo boli použité,“ píše Valček.

Advokátka nerozumie

Jana Valková odmietla Pluske odpovedať na konkrétne otázky o nákupe mincí a prevodoch stoviek tisíc eur. Nepoprela, že by mince nakupovala a neodpovedala ani na otázky, ktoré sa týkajú verejne dostupných účtovných výkazov jej advokátskej kancelárie.

„Otázkam nerozumiem a informácie z nich sa z veľkej časti nijakým spôsobom nezakladajú na pravde, ani na ne nebudem jednotlivo odpovedať,“ uvádza portál jej odpoveď.

Fico

Tvrdí, že peniaze mali byť použité práve na korumpovanie ostatných kajúcnikov, ale i niektorých vyšetrovateľov. Suchoba, rovnako ako iný kajúcnik Ľudovít Makó, majú napriek tomu, že sú stále obvinení, mnoho špecifických výhod.

Kým firma Makóová firma dostala od vlády Eduarda Hegera miliónovú zákazku na stráženie Slovenskej pošty, Michal Suchoba si ako obvinený mohol mesiace užívať majetok a peniaze, ktoré mali pochádzať aj z jeho trestnej činnosti.

Zdroj: Plus7dni, TK RF


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Korumpoval Suchoba svoju advokátku? Kde skončilo striebro za pol milióna eur?

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku