eReport.sk
Peter Pčolinský. Foto: tasr

Koronavírus úraduje v hnutí Sme Rodina: Peter Pčolinský mal pozitívny test

Koronavírus opäť neobišiel ani parlament. Predseda poslaneckého klubu Sme rodina Peter Pčolinský je v karanténe potom, ako mal pozitívny test na COVID-19. Aj keď tvrdí, že sa s ostatnými poslancami Národnej rady SR z hnutia sa nestretol, v karanténe nie je sám. Okrem neho sú v izolácii aj poslanci hnutia Miloš Svrček a Patrick Linhart.

„Pán poslanec Peter Pčolinský je pozitívny na ochorenie COVID-19. Ostatní poslanci do karantény ísť nemusia, keďže naposledy prišli do kontaktu s poslancom Pčolinským na januárovej parlamentnej schôdzi,” uviedla Tribusová.

Na stredajšom rokovaní má parlament rozhodnúť, či odobrí predlžovanie núdzového stavu. Predseda NR SR Boris Kollár už avizoval, že hlasovanie bude zrejme tesné, pretože je veľa poslancov chorých a v karanténe. Zatiaľ však koalícia podľa jeho slov očakáva, že príde dostatok zákonodarcov.

Opozičný Smer-SD a nezaradení poslanci okolo Petra Pellegriniho už avizovali, že núdzový stav nepodporia. Na jeho schválenie treba nadpolovičnú väčšinu všetkých poslancov, teda 76 hlasov.

Vláda začiatkom mesiaca rozhodla, že núdzový stav sa predĺži od 8. februára o ďalších 40 dní. Na základe novelizovanej legislatívy musí predĺženie núdzového stavu odobriť parlament, a to najneskôr do 20 dní.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity