eReport.sk
Ilustračná foto, foto: tasr/ap

Koronarekord v Rusku padol tretí deň po sebe

V Rusku malo za uplynulých 24 hodín pozitívny výsledok testu na koronavírus SARS-CoV-2 ďalších 13.634 ľudí. Ide o najvyšší denný nárast v krajine od začiatku pandémie, vyplýva z oficiálnych údajov zverejnených v nedeľu. Informovala o tom agentúra TASS.

Rusko zaznamenalo rekordný nárast počtu infikovaných tretí deň po sebe. V piatok 9. októbra hlásilo 12.126 nových prípadov, ktorými prekonalo dovtedajšie maximum z 11. mája, a v sobotu 12.846 novoinfikovaných.

Ruské krízové centrum v nedeľu tiež oznámilo, že v Moskve a Petrohrade zaznamenali za posledný deň najvyššie denné prírastky nakazených od 15. mája – v metropole potvrdili 4501 a v druhom najväčšom ruskom meste 528 nových prípadov COVID-19.

Od vypuknutia pandémie vyvolanej koronavírusom SARS-CoV-2 Rusko eviduje celkovo 1.298.718 ľudí, u ktorých sa táto nákaza potvrdila. Do nedele sa v krajine uzdravilo celkovo 1.020.442 ľudí, z nich 4240 za posledný deň. Celkový počet vyliečených sa znížil na 78,5 percenta zo všetkých nakazených.

Ruskí predstavitelia tento týždeň uviedli, že situácia v Rusku je stále zložitejšia, a varovali, že zrejme bude nutné prijať nové obmedzenia. Moskva — mesto s najväčším počtom infikovaných — už v septembri znovu zaviedla niektoré opatrenia, ktoré platili v jarných mesiacoch.

Rusko od začiatku pandémie potvrdilo 22.597 úmrtí spôsobených nákazou alebo súvisiacich s koronavírusom nového typu, z nich 149 pribudlo za posledných 24 hodín. Viacerí kritici však obvinili úradníkov z podhodnocovania počtu úmrtí, aby zakryli závažnosť situácie.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Koronarekord v Rusku padol tretí deň po sebe

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti