eReport.sk
V Nemocnici Andreja Leňa v Humennom. Foto: tasr

Korona paralyzuje zdravotníkov. V Humennom už iba akútna starostlivosť

Kapacita COVID pracoviska nemocnice v Humennom je aktuálne plne naplnená, na reprofilizovaných lôžkach je hospitalizovaných 40 pacientov s potvrdeným ochorením COVID-19. V domácej karanténe je zároveň takmer 40 zamestnancov.

„Aktuálne dokáže nemocnica poskytovať iba akútnu zdravotnú starostlivosť,“ uviedla komunikačná špecialistka siete nemocníc Svet zdravia Jana Fedáková. Ďalšie dve nemocnice v regióne Zemplína patriace do siete majú aj napriek karantenizovaným zdravotníkom poskytovať zdravotnú starostlivosť bez obmedzení.

Personál chýba v Michalovciach aj vo Vranove

„V domácej karanténe je pre nový koronavírus aktuálne 36 zamestnancov nemocnice, približne tretina z tohto počtu sú nezdravotnícki pracovníci,“ priblížila Fedáková stav v humenskej nemocnici. Ako doplnila, spomedzi 40 pacientov hospitalizovaných na reprofilizovaných lôžkach si zdravotný stav dvoch z nich vyžaduje napojenie na pľúcnu ventiláciu. V nemocnici v Michalovciach je podľa jej ďalších slov v súčasnosti v domácej karanténe 13 zamestnancov. „Na infektologickom pracovisku je aktuálne hospitalizovaných 22 pacientov s potvrdeným novým koronavírusom,“ doplnila s tým, že ďalší traja pozitívni pacienti sú hospitalizovaní na oddelení anesteziológie a multiodborovej intenzívnej starostlivosti (OAMIS). Umelú pľúcnu ventiláciu potrebuje jeden z nich. Nový koronavírus potvrdili aj šiestim zamestnancom nemocnice vo Vranove nad Topľou, v domácej karanténe je okrem nich ešte jeden pracovník. Na reprofilizovaných lôžkach je tam aktuálne hospitalizovaných 18 pacientov s potvrdeným ochorením COVID-19. Umelú pľúcnu ventiláciu nepotrebuje žiaden z nich.

Zdroj: tasr, foto: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Korona paralyzuje zdravotníkov. V Humennom už iba akútna starostlivosť

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php