tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk

Korona- nekorona, svätená voda v kostole byť musí! Veriaci v Kostolnej to vyriešili takto

KOSTOLNÁ PRI DUNAJI -Vo farskom kostole v Kostolnej pri Dunaji (okres Senec) majú po elektronickom platobnom termináli a bezdotykovom elektronickom stojanovom dezinfikátore, aj bezdotykový elektronický dávkovač svätenej vody, informovala v stredu Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska (TKKBS) na svojej stránke.

Miestni veriaci kvôli „korone“ nemali svätenú vodu pri vstupe do kostola celých sedem mesiacov. „Veriacim bolo ľúto, že v kostole nie je svätená voda. Pred časom priniesla jedna farníčka nádobu, do akej sa dáva tekuté mydlo. Najskôr sme mali svätenú vodu tam. Nedávno však jeden z farníkov zaplatil bezdotykový dávkovač, aby sme mohli dať svätenú vodu do neho,“ vysvetlil pre TKKBS miestny farár Pavol Gajdoš.

V Kostolnej pri Dunaji sa s koronavírusom popasovali po svojom.

Gajdoš doplnil, že svätená voda je mocná svätenina a mali by sme ju používať každý deň. Zároveň veriacich prosí, aby si v záujme dodržania hygienických pravidiel pri vchode do kostola ruky veriaci najprv dezinfikovali a až následne – s odstupom niekoľkých sekúnd – pristúpili k stojanu so svätenou vodou, píše sa v správe TKKBS.

Zdroj: tkkbs.sk, foto: Wikipedia, tkkbs/FB Kostolná


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Korona- nekorona, svätená voda v kostole byť musí! Veriaci v Kostolnej to vyriešili takto

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku