eReport.sk
Ivan Korčok (nominant SaS). .Foto: tasr

Korčokovi praskli nervy: Niekto sa už musí zastať aj očkovaných!

Čoraz viac sa hovorí o tom, ako téma očkovania rozdelila spoločnosť. Vrcholom bola víkendová demonštrácia, na ktorej protestujúci vyjadrovali svoju nespokojnosť so zákonom o očkovaní. To už bolo dosť aj pre ministra zahraničných vecí Ivana Korčoka.

Podľa šéfa rezortu diplomacie totiž počas protestu zaznievali aj nezmysly o následkoch očkovania. „Nedávno som to nazval tmárstvom z minulých storočí, ktoré na Slovensku zjavne pôsobí na veľkú časť spoločnosti. Výsledok je, že máme problém v miere zaočkovanosti, ktorá, povedzme si to celkom jasne: rozhoduje o tom, ako budeme žiť v najbližšej dobe, ako sa nám podarí oživiť ekonomiku. Ale áno, v mnohých prípadoch rozhodne aj o živote a smrti,“ tvrdí Korčok, ktorý sa však rozhodol poďakovať aspoň tým, ktorí sa zaočkovať dali.

Podľa Korčoka vraj na proteste zazneli aj výmysly ohľadom dôsledkov očkovania. – Foto: archív

„Mobilizácia antivaxerov zo strany extrémistov a parlamentnej opozície nesmie prehlušiť fakt, že viac ako 40 % občanov Slovenska sa správa zodpovedne k sebe a iným. Stále to nie je dosť na definitívne víťazstvo nad koronou, ale je to dosť na to, aby sme sa tejto mlčiacej časti spoločnosti aspoň poďakovali,“ dodal minister.

Šéf diplomacie tiež upozornil, že sa nemá kto zastať očkovaných ľudí. „Našich 40 % + neziape do ampliónov a nespieva pri tom hymnu, len aby sa vzbudil dojem, že očkovanie je útok na štátnosť a organizovaná agresia proti národu. Chcem povedať, že „my zaočkovaní sme tu teda tiež doma!” Aj keď sme ticho. Preto moje veľké ĎAKUJEM patrí práve tým, ktorí sa rozhodujú na základe faktov, a nie bludov,“ dodal Korčok.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport