eReport.sk
Ivan Korčok. Foto: tasr

Korčok vyjadril obavy z porušovania jadrovej dohody: Slovensko podporuje vyvážený prístup!

Medzinárodné spoločenstvo potrebuje potvrdiť ústrednú úlohu Zmluvy o nešírení jadrových zbraní (NPT) ako kľúčového nástroja pre odzbrojovanie a režim nešírenia jadrových zbraní. Na Konferencii o odzbrojovaní v švajčiarskej Ženeve to v utorok po slovenský minister zahraničných vecí Ivan Korčok. TASR o tom informoval tlačový odbor MZVEZ SR.

“Slovensko podporuje vyvážený prístup ku všetkým trom pilierom NPT – jadrového odzbrojenia, nešírenia jadrových zbraní a mierového využívania jadrovej energie,” povedal Korčok. Vo svojom vystúpení Korčok vyjadril obavy z porušovania jadrovej dohody svetových mocností s Iránom (JCPOA) a vyzval na prijatie “krokov k budovaniu dôvery”, ktoré majú viesť k postupnej denuklearizácii Kórejského polostrova.

Šéf slovenskej diplomacie tiež opätovne privítal predĺženie zmluvy New START medzi USA a Ruskom o znížení počtu strategických jadrových zbraní. Tento krok podľa neho vedie nielen k nastoleniu pozitívneho tónu pre prácu Konferencie o odzbrojení, ale aj hodnotiacej konferencie NPT, ktorá sa uskutoční v auguste.

Zdroj: tasr

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.