eReport.sk
Ivan Korčok. Foto: tasr

Korčok vyhlásil vojnu Blahovi! Smerák mu odkázal, že používa slovník ako pohonič

Šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok (nom. SaS) vyhlásil otvorenú vojnu podpredsedovi opozičného Smeru Ľubošovi Blahovi. Smerák reagoval otvoreným listom, vzájomná komunikácia oboch politikov cez sociálnu sieť je plná útočných odkazov aj štipľavých výrazov. “Dôrazne sa postavme proti ultraľavicovému extrému, ktorý reprezentuje poslanec Smeru Ľuboš Blaha,” vyzýva v samom úvode svojho príspevku šéf rezortu diplomacie. “Vážený pán minister, považujem za mimoriadne nevhodné, že ako hlavný predstaviteľ slovenskej diplomacie používate slovník ako pohonič,” odkázal z voleja vo štvrtok večer Korčokovi Blaha.

Korčok hneď na úvod vysvetlil, prečo svoj status píše: “Konšpirácie poslanca Smeru-SD, že minister zahraničných vecí a európskych záležitosti SR Ivan Korčok podporil aktivity súvisiace s údajným atentátom na Alexandra Lukašenka, dokazujú, že v súboji politických extrémistov padajú akékoľvek zábrany. Považujem za prejav politického úpadku a hyenizmu, ak poslanec Národnej rady SR označí za podporu štátneho terorizmu našu slovenskú pomoc, ktorú poskytujeme bieloruským študentom, rodinám perzekvovaných osôb, alebo novinárom vystaveným represáliam režimu Alexandra Lukašenka.”

Alexander Lukašenko, prezident Bieloruska. – Foto: shutterstock.com

Minister sa vzápätí obracia s výzvou aj na parlamentných poslancov. “Vyzývam politických predstaviteľov v Národnej rade SR, vrátane tých, ktorí sa hlásia k hodnotám európskej sociálnej demokracie, aby sa dôrazne dištancovali od poslanca Smeru-SD,” zdôrazňuje Korčok, podľa ktorého “Blaha opäť raz prekročil všetky červené čiary v politickej komunikácii.”

“Kladiem však verejne otázku, či neexistujú aj právne mantinely, ktoré musia rešpektovať aj politici. Pán poslanec Blaha je nebezpečný politik, a preto nestačí nad ním mávnuť rukou, že to je šašo, ktorého si netreba všímať. Veci treba pomenovávať pravým menom,” dodáva Korčok.

Zdroj: fb/ivan.korcok

A Blahovi veru nebolo viac treba, jeho reakcia bola oveľa obsiahlejšia a poriadne tvrdá: “Vážený pán minister zahraničných vecí Ivan Korčok, dovoľte, aby som reagoval na Vaše vyhlásenie, v ktorom ma označujete za ´ultraľavicový extrém´ a ´nebezpečného politika´ a v súvislosti s mojou osobou používate výrazy ako ´úpadok´, ´hyenizmus´, či ´šašo´.”

Ľuboš Blaha poriadne vytočil Korčoka, kritizuje fakt, že Slovensko posiela peniaze do Bieloruska. – Foto: tasr

Podľa Blahu by slovenskí diplomati mali byť výstavnou skriňou slušného a zdvorilého správania, ktorí na kritiku nereagujú hulvátstvom a osočovaním, ale inteligentnou, vecnou a faktickou argumentáciou. “Svojím grobianskym správaním, pán minister, robíte hanbu slovenskej diplomacii a dovoľte, aby som sa za Vás ospravedlnil všetkým diplomatom, ktorých ste svojim pubertálnym slovníkom ponížili a deklasovali. Svojimi invektívami ste reagovali na moje podozrenie, či Ministerstvo zahraničných vecí Slovenskej republiky pod Vašim vedením státisícami eur, ktoré prisľúbilo bieloruskej opozícii, nemohlo nepriamo financovať aj atentát na bieloruského prezidenta Lukašenka. Či sa Vám to páči, alebo nie, žijeme v demokratickej spoločnosti a slovenská verejnosť si zaslúži vedieť, či tieto peniaze, ktoré posielate opozičným predstaviteľom iného štátu, čo je mimochodom v priamom rozpore s princípom národnej suverenity, nemohli náhodou skončiť v rukách opozičných teroristov, ktorí sa chystali zavraždiť prezidenta Bieloruska,” podrobne zdôvodňuje svoju zvedavosť smerák s tým, že on Korčoka nebude urážať, že je šašo, ani ho nebude nijako inak osočovať. “Moja kritika je vecná a politická a Vaše urážky považujem za prejav Vašej nezrelosti a neschopnosti argumentovať. V slovenčine na to existuje také milé príslovie: Trafená hus zagágala. Na moje podozrenie ste zareagovali takým podráždeným spôsobom, že to len posilnilo moje presvedčenie, že Slovenská republika kvôli Vám mohla byť súčasťou financovania štátneho terorizmu voči Bielorusku,” napísal vo svojom otvorenom liste Korčokovi Blaha s tým, že podľa platného infozákona žiada od rezortu spravodlivosti aj ďalšie podrobnosti, komu presne smerovala slovenská podpora v Bielorusku.

“Na tento účel malo ísť podľa dostupných informácií minimálne štvrť milióna eur. Žiadam Vás preto o zoznam mimovládnych organizácií, právnických a fyzických osôb a zahraničných aj slovenských partnerov, ktorí sa takto dostali k finančným prostriedkom štátu za účelom pomoci bieloruskej opozícii či bieloruskej občianskej spoločnosti,” uvádza opozičný poslanec.

Nie je vôbec vylúčené, že tento vyostrený spor bude mať ešte nejakú dohru, či minimálne nejaké pokračovanie.

Zdroj: fb/lBlaha

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport