eReport.sk
Korčokova kampaň
Michal Šimečka a Ivan Korčok, foto:fb/m.š.

Ivan Korčok Slovensko nespája, ale vedome ho rozdeľuje, a my takého prezidenta nepotrebujeme, tvrdí rázne Eduard Chmelár


Korčok Slovensko nespája! Medzi kandidátov na nového slovenského prezidenta sa medzi prvými prihlásil exminister zahraničných vecí Ivan Korčok. Opozícia ho vo všeobecnosti považuje za toho najlepšieho, preto chce, aspoň zatiaľ, podporovať najmä jeho. K tým, ktorí s ním budú stáť v jednom šíku sú najmä Progresívne Slovensko. A aj SaS, no nevylučuje to ani KDH. Že Korčok nie je vhodným prezidentom si myslí nielen mnoho Slovákov, ale aj politický komentátor Eduard Chmelár.

Korčok je dokonalým majstrom prevlekov

Eduard Chmelár tiež patril v predchádzajúcich prezidentských voľbách medzi kandidátov na hlavu štátu, napokon sa ale do druhého kola neprepracoval. Podľa tohto politického komentátora a historika Ivan Korčok Slovensko nespája, ale vedome ho rozdeľuje. Skonštatoval to hneď v úvode svojho statusu. V ktorom si všíma aj to, kto vlastne nášho diplomata a exministra zahraničných vecí podporuje.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Už by aj stačilo!
  2. Eduard Chmelár
  3. Chmelár o Káčerových útokoch
  4. Šimečka trpí Kiskovým syndrómom
  5. Gyorgi Gyimesi
  6. Korčok nemá proti Pellegrinimu žiadnu šancu
  7. Peter Pellegrini.

„Neviem, či ste si to všimli, ale už aj Denník N a jeho politický orgán Progresívne Slovensko priznávajú, že jedným z hlavných cieľov opozičných protestov je dosadiť do Prezidentského paláca majstra prevlekov, ktorý slúžil piatim rôznym stranám (HZDS – SDKÚ – Smer – SaS – PS), Ivana Korčoka,“ upozorňuje ďalej Chmelár.

To je jeho typická dvojtvárnosť, ktorá mu doteraz umožnila prežiť na výslní všetky režimy a všetkých premiérov.

Eduard Chmelár, politický komentátor a historik

Ivan Korčok v relácii Štefana Hríba otvorene povedal, že „jednou z hlavných motivácií jeho prezidentskej kandidatúry je politická rovnováha“, teda zabrániť tomu, aby boli všetky tri najvyššie posty v republike obsadené predstaviteľmi vládnej koalície,“ prízvukuje politický komentátor.

Ktorý údajne presne takúto taktiku predpokladal, a varoval pred ňou už pred niekoľkými týždňami. Korčokovi podľa neho neprekážala „politická nerovnováha“ v čase, keď bol ministrom zahraničných vecí a vládna koalícia mala v rukách kreslo premiéra, predsedu parlamentu i prezidentky.

„To je jeho typická dvojtvárnosť, ktorá mu doteraz umožnila prežiť na výslní všetky režimy a všetkých premiérov. Ísť do tohto zápasu s predstavou, že vašou hlavnou úlohou je vyvažovať vládu alebo jej robiť opozíciu považujem za nebezpečné a iba to potvrdzuje, že tento kandidát poslaniu tohto úradu nerozumie,“ konštatuje Chmelár.

Bude zdrojom napätia, nestability a konfliktov

Korčokova účasť na opozičných protestoch, príliš úzke väzby s opozičnými politikmi a radikálne vymedzenie sa voči politike vládnej koalície podľa Chmelára naznačujú, že hra na spájanie sa skončila a on sa spolieha na maximálne využitie opozičných hlasov.

„Je to viac než taktika, ako poraziť zdanlivo neohrozeného Petra Pellegriniho a nájsť slabé miesto v jeho sebaprezentovaní. Je to naznačený spôsob, akým chce vykonávať tento úrad. Ivan Korčok Slovensko nespája, ale vedome ho rozdeľuje. Pravda, nie je to nič nové.

Mali sme tu Andreja Kisku, ktorý sa pasoval do úlohy lídra opozície a ešte počas svojho mandátu v Prezidentskom paláci zakladal politickú stranu. A máme tu Zuzanu Čaputovú, ktorá sa dlhodobo už ani len neusiluje predstierať nejaký nadhľad a svojimi verejnými vyjadreniami deklasovala funkciu hlavy štátu na úlohu hovorkyne Progresívneho Slovenska,“ pripomenul politický komentátor aj dve posledná hlavy nášho štátu.

Nechce byť hlavou štátu, ale hlavou opozície. Nerozumie (možno aj tej väčšej) časti spoločnosti.

Eduard Chmelár, politický komentátor a historik

Kandidát na prezidenta, ktorý sa otvorene postavil na jednu stranu mocenského zápasu, podľa Chmelára už vopred prehral. „Nechce byť hlavou štátu, ale hlavou opozície. Nerozumie (možno aj tej väčšej) časti spoločnosti. A my si už nemôžeme dovoliť zvoliť si ďalšieho obyvateľa Grasalkovičovho paláca, ktorý bude zdrojom napätia. Rovnako nestability a konfliktov,“ prízvukuje skúsený historik, podľa ktorého je toto rýdzo mocenský zápas, v ktorom sa opozícia pokúša čo najviac poškodiť Petra Pellegriniho, ďalšieho možného kandidáta na prezidenta, ktorému ľudia zatiaľ dávajú najviac hlasov.

„Korčok Slovensko nespája“

„Peter Pellegrini určite nie je ideálny kandidát. Ale je to momentálne jediný kandidát, ktorý môže poraziť Ivana Korčoka,“ dodáva jasne Chmelár a uisťuje, že on v druhom kole určite podporí kohokoľvek, kto bude stáť proti Ivanovi Korčokovi.

V nadchádzajúcich prezidentských voľbách ide primárne o to, aby sme tu nemali pokračovanie čaputovskej politiky inými prostriedkami, aby si tu opozícia a politické think-tanky v spolupráci so zahraničím nedosadili niekoho, kto bude poslušne plniť ich úlohy. Treba si uvedomiť, že Zuzana Čaputová takmer násilným presadením vojenskej dohody s USA splnila svoju úlohu. Hoci ju množstvo právnych expertov a bývalých politikov žiadalo, aby dala zmluvu preskúmať na ústavný súd, lebo je zjavne protiústavná, nielenže to odmietla, ale v expresnom tempe zasluhujúcom si zápis do Guinessovej knihy rekordov (za 15 minút od schválenia parlamentom!) dohodu podpísala,“ pripomína Eduard Chmelár s dovetkom, že toto bola jej hlavná úloha a dôvod, prečo do nej sponzori naliali toľko peňazí.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Už by aj stačilo!
  2. Eduard Chmelár
  3. Chmelár o Káčerových útokoch
  4. Šimečka trpí Kiskovým syndrómom
  5. Gyorgi Gyimesi
  6. Korčok nemá proti Pellegrinimu žiadnu šancu
  7. Peter Pellegrini.

Podobné očakávania má podľa neho Brusel a Washington aj od Ivana Korčoka. „My však potrebujeme hlavu štátu, ktorá splní očakávania vlastného národa. Myslime na to, keď nás budú chcieť skorumpované médiá znovu opiť rožkom,“ odkazuje voličom na samý záver Eduard Chmelár.

Zdroj: FB / Eduard Chmelár

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ivan Korčok Slovensko nespája, ale vedome ho rozdeľuje, a my takého prezidenta nepotrebujeme, tvrdí rázne Eduard Chmelár

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: