eReport.sk
Na snímke minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok. Foto: tasr

Korčok ocenil postoj europarlamentu k vyšetreniu smrti Slováka v Belgicku

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR Ivan Korčok v reakcii na utorňajšiu rozpravu poslancov Európskeho parlamentu (EP) o policajnej brutalite v členských štátoch EÚ ocenil ich postoj k vyšetreniu smrti slovenského občana Jozefa Chovanca, ktorý zomrel koncom februára 2018 po neprimeranom zásahu polície na letisku v belgickom meste Charleroi. TASR o tom informoval tlačový odbor MZVEZ SR.

„Náš občan bol v Belgicku vystavený neakceptovateľnému policajnému násiliu. Musíme mať konečne jasno v tom, kto je zodpovedný,“ uviedol Korčok. Pripomenul, že za to, aby sa smrť Jozefa Chovanca stala predmetom plenárneho rokovania EP, sa zasadzovali i poslanci Lucia Ďuriš Nicholsonová a Vladimír Bilčík, s ktorými o tejto veci intenzívne komunikoval.

Korčok: Je jasné, že bol vystavený policajnému násiliu

„Dokazuje to, že o život prišiel Slovák, ale zároveň aj občan EÚ za dosiaľ nevyšetrených okolností. Pritom je už teraz jasné, že bol vystavený policajnému násiliu, ktoré nemá miesto v demokratickej spoločnosti,“ povedal šéf slovenskej diplomacie. Ocenil, že po stanovisku vlády SR a Národnej rady SR prichádza aj od poslancov EP „očakávanie, že tento prípad bude vyšetrený a zodpovední budú postavení pred súd“.

Zdroj: tasr, foto: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Korčok ocenil postoj europarlamentu k vyšetreniu smrti Slováka v Belgicku

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php