eReport.sk
Ivan Korčok, foto: tasr

Korčok o holokauste: Je našou povinnosťou byť ostražití voči všetkým nenávistným prejavom!

Sociálne siete, dezinformácie a pandémia COVID-19 prehlbujú nenávistné prejavy v našej spoločnosti. Musíme byť voči nim ostražití už pri ich zárodku. Uviedol to šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok (nominant SaS) pri príležitosti štvrtkového Medzinárodného dňa pamiatky obetí holokaustu. Informoval o tom komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR.

„Je potrebné mať na pamäti, že to, čo sa začalo slovami, v minulosti vyústilo do fyzického násilia a v prípade Židov aj do masového vraždenia. Je našou povinnosťou byť ostražití voči všetkým nenávistným prejavom už pri ich zárodku. Preto jednou z priorít slovenskej diplomacie je pokračovať v boji proti všetkým formám rasizmu, xenofóbie a intolerancie a podporovať slobodu náboženského vyznania,“ skonštatoval šéf slovenskej diplomacie.

Pripomenul, že Slovensko je od roku 2005 stálym členom Medzinárodnej aliancie pre pripomínanie holokaustu IHRA a podieľa sa na medzinárodnom projekte obnovy miesta pamäte v bývalom nacistickom vyhladzovacom tábore Sobibor, v ktorom zahynula časť slovenských Židov.

Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu vyhlásilo Valné zhromaždenie OSN v roku 2005 ako deň spomienky na šesť miliónov židovských obetí holokaustu počas druhej svetovej vojny. Dátum pripomína 27. január 1945, keď Červená armáda oslobodila nacistický koncentračný a vyhladzovací tábor Auschwitz-Birkenau.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Korčok o holokauste: Je našou povinnosťou byť ostražití voči všetkým nenávistným prejavom!

Čítajte viac…

Politika

Šport

Zaujímavosti