eReport.sk
Ivan Korčok. Foto: tasr

Korčok mieri do Bruselu, stretne sa aj so Stoltenbergom. Čo bude témou ich rokovania?

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok bude v pondelok 7. decembra v Bruseli rokovať s rezortnými partnermi z členských krajín EÚ a stretne sa i s generálnym tajomníkom Severoatlantickej aliancie Jensom Stoltenbergom. TASR o tom v nedeľu informoval tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR.

Ministri členských krajín EÚ budú podľa MZVEZ rokovať o budúcnosti transatlantických vzťahov a prioritných oblastiach pre ďalšiu spoluprácu s USA.  “V diskusii o strategickej autonómii EÚ sa budú venovať aj možnostiam, ako zvýšiť odolnosť EÚ a jej členských štátov,” uvádza sa v oznámení ministerstva. Ministri budú hovoriť i o vývoji situácie v Gruzínsku, Venezuele, východnom Stredomorí a dodržiavaní ľudských práv vo svete.

Stretnutie Korčoka so Stoltenbergom sa uskutoční v nadväznosti na rokovanie ministrov zahraničných vecí členských krajín NATO z 1. decembra, píše MZVEZ. “Hlavnou témou bude reflexný proces Aliancie a priority Slovenska v rámci ďalšej adaptácie NATO na bezpečnostné prostredie nadchádzajúceho desaťročia”, uvádza sa vo vyhlásení ministerstva. Korčok a Stoltenberg sa takisto budú venovať i medzinárodnému dianiu a transatlantickým vzťahom.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport