eReport.sk
Učiteľ, učiteľka, pedagóg, študent, škola
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com

Konzílium odborníkov: Študenti a učitelia zaočkujte sa, budete to mať ľahšie!

Konzílium odborníkov apeluje na študentov aj pedagógov stredných, vysokých škôl a univerzít, aby sa dali zaočkovať proti ochoreniu COVID-19. Na prínosy očkovania poukázali v spoločnej výzve.

Odborníci zdôraznili, že ukončený školský rok bol pre študentov aj pedagógov mimoriadne ťažký pre vážny a dlhotrvajúci priebeh druhej vlny pandémie spôsobenej vysoko nákazlivým alfa, teda britským variantom nového koronavírusu. Práve očkovanie podľa nich napomôže tomu, aby sa predišlo rovnakej situácii v septembri 2021, keď sa očakáva nástup tretej vlny spôsobenej delta, teda indickým variantom.

Očkovanie učiteľov sprevádzali aj problémy:

Zdôraznili, že očkovanie im uľahčí absolvovať výučbu prezenčne aj praktickú výučbu. Zároveň sa budú môcť zúčastňovať na záujmových a voľnočasových aktivitách, krúžkoch, športových sústredeniach, súťažiach, školeniach a bezpečne sa stretávať. Očkovanie tiež podľa konzília odborníkov napomôže tomu, aby sa študenti aj pedagógovia mohli zúčastňovať na hromadných spoločenských, kultúrnych a športových podujatiach.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport