eReport.sk
Na snímke minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO) prichádza na tlačový brífing k predstaveniu dočasne povereného prezidenta Policajného zboru SR, ktorý sa ujme funkcie 1.9.2020. V Bratislave 31. augusta 2020. FOTO TASR - Jaroslav Novák

Kontroly na hraniciach okresov popri testovaní? Mikulec to nevidí reálne


Kontroly na hraniciach okresov zatiaľ nie sú plánované. Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) však pripomína, že platí zákaz vychádzania, samozrejme, s platnými výnimkami. „Bol by som rád, aby ľudia k tomu pristupovali zodpovedne,“ poznamenal v pondelok po zasadnutí ústredného krízového štábu.

„Zatiaľ sme nepovedali, že bude kontrola mobility medzi okresmi, ani si to neviem celkom predstaviť v prípade, že chceme ísť riešiť celoplošné testovanie,“ uviedol minister s tým, že policajti by asi nemohli zabezpečiť ešte aj kontrolu pohybu z okresu do okresu. Polícia podľa Mikulca už v súvislosti s prijatými opatreniami riešila stovky priestupkov. Uložila tiež pokuty vrátane tých najvyšších. Ako však dodal, každý policajt pri stanovení výšky sankcie musí zvážiť okolnosti.  To, či budú okresy na Orave a Bardejov otestované trikrát, ako sa pôvodne predpokladalo, podľa ministra záleží na výsledkoch tohtotýždňového testovania.

Zdroj: tasr, foto: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kontroly na hraniciach okresov popri testovaní? Mikulec to nevidí reálne

KOMENTOVALI STE: