eReport.sk
Konšpirácia sa stáva realitou! Samopal, o ktorom hovoril vo videu aj Tomáš Taraba, sa naozaj v kuchynke kancelárie ministra životného prostredia nachádzal.
Minister životného prostredia Ján Budaj. Foto: tasr

Tak predsa! Polícia potvrdila, že v kuchynke kancelárie J. Budaja sa naozaj našiel samopal

Konšpirácia sa stáva realitou! Samopal, o ktorom hovoril vo videu aj Tomáš Taraba, sa naozaj v kuchynke kancelárie ministra životného prostredia nachádzal. Našiel sa v dobe, kedy vládla úradnícka vláda. Stopy vedú k Jánovi Budajovi. Čo povedala ku kauze polícia?  

Konšpirácia sa stáva realitou

Informácie prinášajú denníky Štandard aj Start it up. Informáciu polície pre portál Start It Up potvrdil hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

„Vami uvedeným prípadom sa v súčasnosti v rámci trestného konania zaoberá príslušný útvar Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave I. Vzhľadom na prebiehajúce konanie bližšie informácie k prípadu nie je možné poskytnúť,“ povedal portálu Start It Up Szeiff.

Zbraň našiel poverený minister Chrenko

Na to, že sa po ministrovi Budajovi našiel samopal, upozornil ako prvý slovenský kontroverzný podnikateľ, Zoroslav Kollár. Následne Tomáš Taraba, ako nový minister životného prostredia, nakrútil video práve v priestoroch, kde sa samopal mal nájsť.

Samopal vzoru 26 sa náhodne našiel údajne počas porady 11. augusta 2023. Vtedy ministerstvu šéfoval dočasne poverený Milan Chrenko. Prezidentka ho vymenovala do úradu asi tri mesiace predtým 15. mája. Pred ním, od volieb v roku 2020, stál na čele rezortu nominant OĽaNO Ján Budaj.

Ako informuje portál Štandard, „Samopal československej výroby sa musel do kuchynky dostať v období od roka 2021, keďže práve v tomto roku priestor prerábali“.

Portál Plus 7 dní zisťoval u Jána Budaja, či niečo o samopale vie. Ten to poprel. „Netuším, ako sa zbraň ocitla v kuchynke, a ani to, kto ju tam dal. A ani ako dlho tam bola. Nemám s tým nič spoločné,“ reagoval Budaj. Pre Plus 7 dní reagoval aj bývalý šéf kancelárie Jána Budaja, Branislav Kaliský. Povedal, že nejde o kauzu exministra Budaja. ,,Boli sme tam viac ako tri roky a nikto žiaden samopal v kuchynke nenašiel. Pokiaľ viem, ani ďalší minister p. Chrenko ho neobjavil hneď po nástupe,“ dodal Kaliský. Prezradil iba, že išlo o zbraň so zatavenou hlavňou, informuje Pluska.

Existujú dve verzie, odkiaľ nájdená zbraň pochádza. Podľa portálu Start It Up, jednou je, že si ju minister Budaj mohol priniesť ako dar z Ukrajiny. Tou druhou je, že na ministerstve bola výstava starého nábytku a v ňom ju mohli priniesť do budovy. Ako sa však dostala až do kancelárie ministra, nikto netuší, píše sa na portáli Start it up.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Huliak odkrýva špinavosti. Tie sa mali na ministerstve životného prostredia diať za pôsobenia Jána Budaja.
  2. Slovná prestrelka medzi Tarabom a Kičom! Michal Kiča, bývalý štátny tajomník na MŽP, na Facebooku kritizoval Rudolfa Huliaka aj Tomáša Tarabu.
  3. T. Taraba ešte neskončil s odvolaným štátnym tajomníkom MŽP, Michalom Kičom.

K nálezu údajne dopomohla náhoda

K tomu, ako došlo k nálezu, existuje však výpoveď. „Zdá sa mi, že [minister Chrenko, pozn.red.] niečo rozlial, alebo také niečo. Išiel pod drez do skrinky a vtedy tam našiel samopal. Myslel si, že to je hračka, ale potom, keď to obzerali ostatní, zistili, že je to naozaj mastný, ťažký kovový samopal. Potom privolali člena Úradu pre ochranu ústavných činiteľov, ktorý privolal policajtov,“ popísal okolnosti zdroj Start It Upu.

Nakoniec sa ukázalo, že to nebola replika ani atrapa, ale skutočná, aj keď nefunkčná zbraň. Policajti samopal poslali na expertízu. Vo veci už začalo trestné stíhanie, ide o nedovolené ozbrojovanie a obchodovanie so zbraňami. Páchateľovi hrozí v prípade preukázania viny trest odňatia slobody vo výmere až osem rokov.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Tak predsa! Polícia potvrdila, že v kuchynke kancelárie J. Budaja sa naozaj našiel samopal

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre