tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Irena Bihariová (PS). Foto: fb/bihariova.irena

KONIEC VEĽKEJ LÁSKY Šéfka PS Biháriová: Rozchod s manželom! Môže za to politika?

AKTUALIZOVANÉ Šťastie v politike, nešťastie v láske? Zdá sa, že Progresívne Slovensko, ktoré sa tesne nedostalo za parlamentný prah s novou predsedníčka má našliapnuté na dobré čísla v prieskumoch. Agentúry progresívcom prognózujú vyše osem percent a ak by sa uskutočnili predčasné voľby, je možné, že by tentokrát liberáli skórovali. Nová šéfka strany Irena Biháriová síce stranu resuscitovala, no o jej súkromí sa to tvrdiť nedá.

Tvorili nerozlučný pár, no zdá sa, že je tomu koniec. Aktivistku a súčasnú šéfku Progresívneho Slovenska bolo vídavať po boku špecialistu na extrémizmus pôsobiaceho v Globsecu Daniela Mila celé roky. Ich cesty sa ale rozišli.

Môže za to politika?

Podľa informácií eReport.sk dvojica žila v intímnom vzťahu vyše desať rokov a Milovi kvôli Irene krachlo jeho predchádzajúce manželstvo. Zaujímalo nás či Milo úplne zmizne z Biháriovej života alebo jej bude vypomáhať v jej politickej kariére. „Práve preto, že je to súkromná vec, nerád by som sa k tejto téme vyjadroval. To čo bude a ako to bude medzi nami po rozchode nie je predmetom mediálneho záujmu,“ priznal stručne Milo. Expertovi na extrémizmus po ťažkej životnej rane príliš do reči nebolo. Taktiež nechcel konkretizovať či so svojou bývalou partnerkou bude zdieľať spoločnú domácnosť alebo naopak. Biháriová s Milom majú spolu dve deti.

Kontaktovali sme s otázkami aj progresívcov. Zaujímalo nás či bude Biháriovú Milo aj naďalej podporovať a či za koniec manželstva nemôže práve Biháriovej výborne rozbehnutá politická kariéra. „Pani Bihariová nemá záujem vyjadrovať sa pre médiá k svojmu súkromiu,“ reagoval šéf komunikačného oddelenia progresívcov Radovan Choleva.

Milo s Biháriovou roky tvorili pár. – Foto: FB/DM

V minulosti to ale medzi dvojicou zrejme klapalo. Nasvedčuje to aj rozhovor s Biháriovou pre Denník N z roku 2015. „Stále nachádzam rôzne radosti, hoci v mojej rutine materskej dovolenky, keď som mala dve deti krátko po sebe, väčšinu času zaberá behanie okolo nich. Užívam si to však a teším sa, že si s Danom občas vybehneme aj do lesa, na huby, že sa mi podaril koláčik. Pestuje si ma, dáva mi darčeky, stará sa o mňa, takže som v tom svojom mikrosvete naozaj šťastná,“ hovorila precítene Biháriová.

Ako začínali

Biháriová od roku 2009 pôsobila v neziskovke Ľudia proti rasizmu. Ako napovedá jej názov intenzívne bojovala proti rasizmu či xenofóbii. V roku 2019 sa stala podpredsedníčkou Progresívneho Slovenska. Po parlamentných voľbách kandidovala na post šéfky strany a na jej čele vystriedala Michala Trubana. Milo mal s Biháriovou podobný predmet profesionálneho záujmu. Pôsobil v podobných vodách a upozorňoval na nebezpečenstvo extrémistických síl ale aj konšpirácií. Pôsobí v think tanku Globsec.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

KONIEC VEĽKEJ LÁSKY Šéfka PS Biháriová: Rozchod s manželom! Môže za to politika?

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku