eReport.sk
Jarmila Vaňová, foto: tasr

Koniec smeráckeho luxusu: Toto je ale už príliš lacné!

Kedysi sa v parlamente poslanci predbiehali, kto si nasadí na zápästie drahšie hodinky. V aktuálnej ľudovej vláde niektorí podliezajú latku protokolu. Odborníčka krúti bezradne hlavou.

Prehnala to? Poslankyňa Jarmila Vaňová sa do poslaneckej lavice prebojovala za OĽaNO a ako žena z ľudu sa aj prezentuje. Otázne je, kde je tá správna hranica. Na nedávnom zasadaní vlády predviedla bižutériu, ktorá už evidentne čo-to prežila. Jej hodinky zdobia okolo ciferníka štrasové kamienky, avšak tie sú už doslova „vydzobané“. Prázdne dierky po vypadaných dekoračných kameňoch pôsobia nevkusne. Protokolistke stoja vlasy dupkom.

Svojho času, za minulej vlády, lietali desaťtisícové cifry ako nič. Robert Fico vytiahol jedny hodinky švajčiarskej edície IWC Kurt Klaus za 20 000 tisíc eur. Vo svojej zbierke má aj hodinky Raymond Weil, z kolekcie Freelancer, za približne 8 600 eur. Po voľbách v roku 2013 zas prekvapil hodinkami Cartier za 8 000 eur. Ján Počiatek bol zase držiteľom titulu politik s najdrahšími hodinkami. Tie boli z dielne IWC, neskôr prevetral iné za 70 000 eur. Výnimočnosť hodiniek tkvela predovšetkým v limitovanom počte 600 kusov. K ich špecialitám patria keramické ovládacie tlačidlá, puzdro z 18-karátového ružového zlata a okružie z robustného karbónového bloku. Za hodinky značky Audemars Piquet sa exminister financií určite nemusel hanbiť. Iba ak tým, ako na ne zarobil.

Jarmila Vaňová síce nežije „na Počiatka”, ale ako štátnička si nerobí hlavu so sebaprezentáciou. Protokolistka Mária Holubová je toho názoru, že deravé oblečenie a špinavá topánky do práce nepatria: „Biznis protokol vznikol v 50-tych rokoch a vymedzil si svoje zásady. Vznikol vo Veľkej Británii a má striktné pravidlá. Podľa hodiniek sa posudzuje firemná úroveň, majú v protokole svoje miesto. U žien plnia funkciu časomier a šperku. Je to rovnaké, ako úprava nechtov či čisté topánky. Poslankyňa týmto prezentuje štátnosť, ale aj samú seba,“ zhrnula političkino faux pas odborníčka.

Foto hodiniek nájdete v GALÉRII. Posúďte sami, či sú vhodné do parlamentu.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Koniec smeráckeho luxusu: Toto je ale už príliš lacné!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti