eReport.sk
Ilustračné foto: tasr

Konečne sa ich niekto zastal. Známy primár ponúkol sestrám od Kollára prácu

Po tom, čo sa objavili informácie, že ženské návštevy šéfa parlamentu, sa mali nevhodne správať k zdravotnému personálu nemocnice, sa ich nikto z kompetentných nezastal. Sestry tak mali prísť kvôli konfliktom o vianočné prémie a dokonca im hrozil vyhadzov.

„Dámske návštevy nedodržiavali žiadne pravidlá ani hygienicko-epidemiologický režim. Po oddelení chodili bez ochranných prostriedkov,“ priznala pre sme.sk jedna zo sestier nemocnice. Dámy, ktoré chodili za Kollárom prišli do konfliktu so zdravotníkmi ešte niekoľkokrát a keďže sa situácia vyostrovala mala zakročiť vrchná sestra, ktorá vraj Kollára upozornila, že takto to už ďalej nejde. A to nemala robiť. Podľa jedného z lekárov sa totiž šéf parlamentu rozčúlil a mal sa sťažovať až u riaditeľa nemocnice.

Sestrám dokonca hrozila aj výpoveď. Kto čakal, že sa ich hádam zastane aspoň minister zdravotníctva, ten sa nedočkal. Pomocná ruka však prišla priamo od zdravotníka. Primár z považskobystrickej nemocnice Milan Kulkovský sa sestier zastal. „Personál, ktorý pracuje v nemocnici tak, aby chránil všetkých pacientov a svojich kolegov, je pre udržanie chodu jednotlivých oddelení a nemocníc nevyhnutný. Sestrám, ktorým sa za dodržiavanie pracovných povinností niekto vyhrážal prepustením, rád ponúknem miesto na mojom oddelení,“ napísal Kulkovský, ktorý si neodpustil ani komentár k Borisovi Kollárovi. „Uvedomujem si, že sú ľudia, pre ktorých je kontakt s opačným pohlavím životne dôležitý, no najmä v dnešnej dobe je rešpekt k pravidlám nevyhnutný,“ zdôraznil primár. „Mrzí ma, že sa zdravotníkov nezastal minister. Opäť zas,“ povzdychol si Kulkovský.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Konečne sa ich niekto zastal. Známy primár ponúkol sestrám od Kollára prácu

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti