eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: tasr

Komárno chce pokračovať s rozsiahlymi opravami miestnych komunikácií

KOMÁRNO – Mesto Komárno chce v tomto roku pokračovať s rozsiahlymi opravami miestnych komunikácií. V rámci prípravných prác je nutné obstarať projektové dokumentácie na úrovni vykonávacieho projektu a výkaz výmer, na základe ktorých je možné spustiť proces verejného obstarávania na výber dodávateľa opráv. Následne bude možné začať so samotnou realizáciou opráv, informoval magistrát.

Rekonštrukciou by mali prejsť Ulica 29. augusta – Slnečná, Dunajská ulica, Elektrárenská cesta pri Váhu, Svätojánska ulica – Cintorínsky rad, Jazerná a Hlboká ulica, Platanová alej, Narcisová ulica, Hradná ulica pri mestskom kultúrnom stredisku, Ulica priateľstva, Lesná ulica a križovatka ulíc Elektrárenská – Tabaková – Vnútorná okružná. Samospráva ich vybrala na základe technického stavu a frekvencie premávky na jednotlivých cestách. „Tieto komunikácie sú dôležitými tepnami v cestnej sieti, premávka na nich je vyššia oproti bežným miestnym komunikáciám,“ uviedla radnica.

 Súvislá ucelená rekonštrukcia miestnych komunikácií väčšieho rozsahu sa zrealizovala v rokoch 2016 až 2017. Mesto opravy financovalo úverom. V minulom roku vynaložila samospráva na opravu miestnych komunikácií 120.798 eur.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Komárno chce pokračovať s rozsiahlymi opravami miestnych komunikácií

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti