eReport.sk
Foto: tasr

Kolumbia dostala prvú dávku vakcín

Kolumbia v pondelok dostala prvú dodávku 50 000 vakcín proti ochoreniu COVID-19 a čoskoro začne s očkovaním svojich 50 miliónov obyvateľov, informovala agentúra AP.

Lietadlo s vakcínami od konzorcia Pfizer/BioNTech pristálo v pondelok na letisku v hlavnom meste Bogota, kde boli prítomní i prezident krajiny Iván Duque a minister zdravotníctva Fernando Ruiz.     Ten povedal, že s očkovaním by sa v krajine mohlo začať ešte pred 20. februárom, píše na svojej webovej stránke kolumbijský denník El Tiempo.

Kolumbijská vláda oznámila, že tento rok plánuje zaočkovať 35 miliónov ľudí vrátane státisícov venezuelských migrantov a utečencov, ktorí v súčasnosti v Kolumbii žijú.

Kolumbia by podľa Ruiza v najbližších týždňoch mala dostať ďalších 400 000 dávok od konzorcia Pfizer/BioNTech i očkovacie látky od čínskej spoločnosti Sinovac, či britsko-švédskej AstraZenecy, píše El Tiempo. Ako prvým plánuje vakcíny podať zdravotníckym pracovníkom a osobám vo veku nad 80 rokov.

Kolumbia od začiatku pandémie zaznamenala viac ako 2,1 milióna prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2 a viac ako 57 000 ľudí zomrelo v spojitosti s ochorením COVID-19.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kolumbia dostala prvú dávku vakcín

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti