eReport.sk
Poslanec Patrick Linhart (Sme rodina)
Patrick Linhart (Sme rodina). Foto: fb/p.linhart

Kollárov poslanec: Budem prvý zaočkovaný Sputnikom, stojím za Ďurim Gyimesim!

Neregistrovanej ruskej vakcíny Sputnik V sa nevedia dočkať aj niektorí politici. Jedným z nich je aj poslanec za stranu Sme rodina Patrick Linhart, ktorý sa dokonca vyhráža, že ak sa nebude dať Sputnikom očkovať na Slovensku, pôjde si ho dať pichnúť do inej krajiny.

„Budem prvý, kto sa dá zaočkovať Sputnikom V! Pokiaľ nebude dostupný pre tých, čo sa ním chcú dať dobrovoľne zaočkovať na Slovensku, pokojne sa pôjdem dať zaočkovať do Maďarska,“ vyhlásil odhodlane na svojej sociálnej sieti Linhart, ktorý zdôraznil, že ide o jeho osobné presvedčenia. „O tom, čo si dávam do tela chcem rozhodnúť ja sám,“ zdôraznil.

Linhart s kamarátom Gyimesim. – Foto: facebook PL

Dokonca podporil aj poslanca za OĽANO. „Stojím za mojim kolegom a kamarátom György Gyimesi-m, ktorý kvôli Sputniku V absolvoval do Maďarska služobnú cestu. Bolo to správne rozhodnutie, Ďuri,“ drukuje Linhart politikovi. Práve účasť Gyimesiho na rokovaní v Maďarsku vyvolala miernu roztržku v koalícii. Expremiér Igor Matovič totiž ignoroval zaužívanú prax a na vyjednávanie neprizval nikoho zo slovenskej ambasády.

– Foto: facebook PL

Linhartov status postavil do pozoru aj niektorých diskutujúcich. Jedným z nich bol aj matematik Richard Kollár. „Zdá sa, že vám stačí čokoľvek zabaliť do ruského obalu a už kupujete. Neviem, či rozumiete, ale tá konštrukcia adenovírusových vakcín je podobná,“ začal mu vysvetľovať matematik Richard Kollár. „Prvá dávka Sputnik V používa ako nosič úplne ten istý adenovírus 26 ako vakcína Johnson a Johnson,“ upozornil s tým, že ignorácia vedy a poznania je nebezpečnou hrozbou pre celú spoločnosť.

– Foto: facebook PL

Treba však uviesť, že Linhart nebude zrejme prvým zaočkovaným Slovákom vakcínou Sputnik V. Už vo februári prezradil odborník na jadrovú a subjadrovú fyziku Fedor Šimkovic, že sa spolu s kolegom nechali zaočkovať Sputnikom V. „Bol som v Rusku a podmienkou účasti na expedícii na Bajkale je byť zaočkovaný. Tak aj s kolegom sme sa dali zaočkovať,“ uviedol. Pred pár dňami naznačil minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský, že bude možnosť dať sa na Slovensku zaočkovať aj neregistrovanou vakcínou.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport