tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina).
Minister práce Milan Krajniak (Sme rodina). Foto: tasr

Kollárov minister sa pochválil, že poklesol počet ľudí bez roboty: Aj mladí ľudia si dokážu nájsť prácu!

Miera evidovanej nezamestnanosti za november tohto roka poklesla na 6,64 %. Informoval o tom v pondelok minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) na spoločnej tlačovej konferencii so šéfom Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVR) Karolom Zimmerom. Ide tak o zhruba 0,15-percentný pokles v porovnaní s októbrom tohto roka.

Krajniak zdôraznil, že vývoj nezamestnanosti signalizuje, že pracovný trh na Slovensku funguje a ľudia si napriek pandémii dokážu nájsť prácu. „Čo sa týka celkového počtu uchádzačov o zamestnanie, klesol o 0,16 % na 7,33 %,“ dodal minister.

Krajniak: Podarilo sa nám stabilizovať trh práce

Podotkol, že miera evidovanej nezamestnanosti už poklesla takmer na úroveň, ktorá bola na prelome marca a apríla roku 2020. „Takže napriek pokračujúcim pandemickým vlnám sa nám podarilo stabilizovať trh práce a podporiť aktívnymi opatreniami ten pozitívny trend, aby čo najviac ľudí v prípade, že sa ich prevádzka uzavrie, vedelo nájsť prácu,“ vyhlásil Krajniak.

V rámci ďalších štatistík spresnil, že medziročne miera evidovanej nezamestnanosti poklesla o 1,75 %. Situáciu preto hodnotí ako výrazne lepšiu než bola minulý november.

Minister tvrdí, že je menej mladých bez práce

Celkovo si v novembri našlo prácu 10.900 uchádzačov. Minister si preto myslí, že tí, ktorí z nejakého dôvodu prídu o prácu, majú dostatok možností nájsť si novú.

Vyzdvihol aj to, že na trhu práce sa darí aj mladým ľuďom po skončení školy. V súčasnosti je ich evidovaných asi 26.000, čo znamená pokles. „Čiže aj mladí ľudia si dokážu nájsť prácu,“ podotkol Krajniak.

Zdroj: fb/mpsvrsr

Minister poznamenal, že trend poklesu v rámci mesačného porovnávania toho, koľko ľudí sa prišlo na úrady práce zaevidovať, pokračuje aj ďalej. V novembri sa ich prišlo zaevidovať historicky najmenej od roku 2000.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Vysunuté pracovisko Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny SR počas veľtrhu Job Forum.
  2. Robotník
  3. Sociologička Zora Bútorová.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kollárov minister sa pochválil, že poklesol počet ľudí bez roboty: Aj mladí ľudia si dokážu nájsť prácu!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku