eReport.sk
Boris Kollár (Sme rodina) a Peter Pellegrini (Hlas-SD)
Boris Kollár (Sme rodina) a Peter Pellegrini (Hlas-SD). Foto: tasr

Kollár v diskusii vybuchol: Pán Pellegrini ste rasista, že sa nehanbíte!

V rozhlasovom štúdiu RTVS to poriadne vrelo. Počas živej diskusie v relácii Sobotné dialógy obvinil šéf parlamentu a strany Sme rodina Boris Kollár predsedu Hlasu-SD Petra Pellegriniho z rasizmu. Chytil sa pritom jednej jeho na prvý pohľad nevinnej poznámky.

Téma rozhovoru sa počas debaty zvrtla na jednorazovú pomoc 300 eur na dieťa, ktorú navrhoval v parlamente Peter Pellegrini. Koalícia sa namiesto toho dohodla iba na pomoci rodinám v hmotnej núdzi čo expremiér šplechol do tváre Kollárovi. „Radšej súhlasil s tým, že dajú 333 euro iba tým sociálne slabým – a viete koho asi myslíme – ktorí nepracujú a sú v hmotnej núdzi,” povedal opozičný líder z Hlasu.

Kollára to mrzí

A práve tejto vety sa chytil Boris Kollár a vyrazil do tvrdého protiútoku. „Mňa veľmi mrzí, že počúvam, že ste rasista. A mne je to strašne ľúto, lebo vy ste to veľmi kulantne zaobalili,” začal Kollár, ktorý sa podujal rozšifrovať, čo tým Pellegrini skutočne myslel. „Pán Kollár viete, čo ste spravili, dali ste peniaze Rómom, ktorí nepracujú, ktorí sú príživníci. Toto ste pred chvíľočkou povedali,” vysvetľoval Kollár Pellegrinimu čo povedal.

Tak sa pri tom rozohnil, že istú chvíľu sa márne snažila dostať k slovu aj moderátorka Marta Jančkárová, no šéf parlamentu aj tak pokračoval. „Ja vás považujem za slušného človeka, ale takto Kotlebovsky z toho vybíjať kapitál, že čo sme to spravili, veď to dávame len cigáňom, že sa nehanbíte pán Pellegrini!” už doslova kričal na svojho oponenta v štúdiu.

Pellegrini: Nie ja, ale vy sa hanbite!

Ako to teda expremiér myslel, sa ho spýtala aj moderátorka. „Som povedal, že sú to ľudia v hmotnej núdzi. To sú ľudia, ktorí nemajú príjem, alebo je úplne minimálny, myslel som všetkých,” obhajoval sa Pellegrini. Akonáhle sa trošku spamätal odpovedal Kollárovi rovnakou mincou

„Mohli sme dať milión stotisíc deťom na Slovensku 300 eur ako vďaku za to, čo prežili celý rok a vy sa môžete hanbiť, že ste to dali zatiaľ iba 46-tisíc deťom hmotnej núdzi,” reagoval líder Hlasu s tým, že takto urazil všetkých ľudí, ktorí pracujú.


Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kollár v diskusii vybuchol: Pán Pellegrini ste rasista, že sa nehanbíte!

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport