eReport.sk

Kollár si so sexi kráskou na zadnom sedadle zavaril. Porušil zákon?


Víkendová jazda Bratislavou mala pre predsedu parlamentu Borisa Kollára nepekné následky. Podľa portálu eReport.sk sa s ním v štátnej limuzíne mala viezť aj vizážistka a bývalá účastníčka súťaže Miss Miroslava Fabušová. Otázkou však ostáva, či patrí civilista do štátnej limuzíny. A samozrejme, netreba zabúdať, že je lockdown. Ale sexi kráska má možno výnimku…

Bývalý šéf Úradu na ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií Juraj Zábojník v tom má jasno. „Úrad ochrany ústavných činiteľov a diplomatických misií je tak špeciálna zložka a plní tak špeciálne úlohy, že tam musí byť disciplína. Keď som ja bol riaditeľom Úradu pre ochranu ústavných činiteľov a mal som služobné vozidlo, v mojom aute sa v živote neviezla ani manželka, ani deti, ani žiadna nezúčastnená osoba. Bol som si vedomý následkov, čo by sa stalo, keby som niekde havaroval. Nesmú sa voziť nezúčastnené osoby v takýchto prípadoch. Musí to byť legislatívne upravené,“ upozornil Zábojník.
Podľa neho je potom v takýchto prípadoch, ako sa stal aj Kollárovi, veľká zodpovednosť na šoférovi. „Predstavte si, že by si tam ústavný činiteľ zobral nie jednu, ale dve, tri slečny,“ zhrozil sa bezpečnostný analytik, podľa ktorého by mal byť jasne stanovený zoznam, kto sa môže v služobnom aute s ústavným činiteľom voziť.

Lenže presne taký prípad sa, zdá sa, môže ľahko stať. Podľa ministerstva vnútra si Kollár či iný ústavný činiteľ môže do limuzíny zobrať hocikoho. „Je výlučne na rozhodnutí chránenej osoby, kto sa bude spolu s ňou nachádzať ako pasažier v služobnom motorovom vozidle, ktoré užíva,“ povedal pre eReport.sk hovorca ministerstva vnútra Petar Lazarov. Zdá sa tak, že Čierny Peter v tomto prípade zostáva v rukách šoféra.

Kam mal Boris Kollár namierené?

Rozhodnutie o programe, cieli cesty i pasažieroch v aute s vodičom z Úradu na ochranu ústavných činiteľov je plne v kompetencii ústavného činiteľa, ktorý túto možnosť využíva. Ozrejmila to hovorkyňa Ministerstva vnútra SR Barbara Túrosová. V súvislosti so sobotňajšou nehodou predsedu Národnej rady SR Borisa Kollára zároveň uvidela, že jeho ochrankár mu okamžite poskytol prvú pomoc napriek tomu, že sám pri nehode utrpel zlomeniny rebier a poranenie hlavy.
„Pri dopravnej nehode utrpel osobný ochranca zlomeniny rebier a tržné poranenie hlavy. Napriek tomu bezprostredne po nehode skontroloval stav predsedu NR SR Borisa Kollára, ktorý si vyžiadal okamžitú prvú pomoc, pri ktorej mu spriechodnil dýchacie cesty a kontroloval životné funkcie až do príchodu rýchlej zdravotnej služby,“ priblížila hovorkyňa Ministerstva vnútra SR Barbara Túrosová. Vodič podľa jej slov absolvoval lekárske vyšetrenia a neutrpel žiadne zranenia. „Program a cieľ cesty je plne v kompetencii chránenej osoby. Rovnako je výlučne na jej rozhodnutí aj to, kto sa bude spolu s ňou nachádzať ako pasažier v služobnom motorovom vozidle, ktoré užíva,“ dodala.

Je kráska výnimkou?

Nezodpovedaná tiež zostáva otázka, čo vlastne robila Fabušová s Kollárom v limuzíne? Počas lockdownu, ktorý od včera platí na Slovensku, je totiž na malé výnimky obmedzený pohyb občanov. Či stretávanie sa so sexi kráskami patrí medzi takéto výnimky je otázne. Samotná Fabušová, to komentovať nechcela. Ale zranenia jej aspoň dovolia komunikovať. Predseda parlamentu Boris Kollár je na tom horšie. Situácia bola podľa ministra práce a Kollárovho straníckeho kolegu Milana Krajniaka vážna. V diskusnej relácii O 5 minút 12 mal uviesť, že po nehode nevedel Kollár dýchať, mal zapadnutý jazyk a prvú pomoc mu podal ochrankár

Foto: tasr, eReport, instagram

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kollár si so sexi kráskou na zadnom sedadle zavaril. Porušil zákon?

KOMENTOVALI STE: