tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina)
Predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina). Zdroj: tasr

Kollár rokuje s parlamentnými stranami individuálne. Je snaha dohodnúť sa

Predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina) rokuje individuálne s parlamentnými stranami o riešení situácie a fungovaní parlamentu. Počas piatka sa stretol so zástupcami SaS. Uviedla Kollárova hovorkyňa Michaela Jurcová. Ak by individuálne rokovania k ničomu neviedli, predseda podľa jej slov nevylučuje ani zvolanie okrúhleho stola, no momentálne to nie je aktuálne.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Šéf Sme rodina Boris Kollár
  2. Na kombosnímke zľava Boris Kollár a Peter Bielik v televíznom štúdiu.
  3. Eduard Heger Igor Matovič
  4. Minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS) počas 79. rokovania vlády SR 11. mája 2022 v Bratislave.
  5. Prezidentka SR Zuzana Čaputová
  6. Šéf poslaneckého klubu hnutia OĽANO Michal Šipoš

Predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová pre TASR doplnila, že sa stretli so zástupcami koalície a vymenili si predstavy o ďalšom fungovaní. Liberáli chcú napríklad, aby sa medzi prvými na riadnej schôdzi prerokovali zákony týkajúce sa riešenia energetickej krízy a pomoci ľuďom. „Čakáme na reakciu. Je snaha sa dohodnúť, uvidíme, aká bude finálna dohoda,“ uviedla. Dodala, že v utorok sa SaS bude prezentovať, a tým podporí otvorenie schôdze.

Podpredseda strany Za ľudí Juraj Šeliga na sociálnej sieti potvrdil, že sa dohodli na otvorení schôdze v utorok. Rokovali podľa jeho slov o konkrétnych návrhoch zákonov a podpore pre ne. „Pri niektorých zákonoch bude ešte rokovanie pokračovať,“ poznamenal s tým, že stretnutie bolo vecné a konštruktívne.

V parlamente sa mala počas týždňa začať plánovaná riadna schôdza, plénum však nebolo uznášaniaschopné. Neprezentovali sa poslanci z SaS ani zvyšok opozície. Kollár preto odsunul začiatok rokovania na utorok (20. 9.). SaS dopredu avizovala svoj postup. Chcela si urobiť prieskum parlamentných síl a zistiť, kto z opozície pomôže menšinovej vláde otvoriť rokovanie.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kollár rokuje s parlamentnými stranami individuálne. Je snaha dohodnúť sa

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku