eReport.sk
Boris Kollár, foto: tasr

Kollár mal varovať našich futbalistov. Taký odpal nečakal!

Mnohí sa včera tešili na futbalový zápas medzi Slovenskom a Poľskom. Ani šéf parlamentu Boris Kollár nebol výnimkou. Na srdci mu však ležala najmä jedna podstatná vec. Pokľaknú slovenskí futbalisti na znak boja proti rasizmu, či nepokľaknú?

Po internete sa šíri status Borisa Kollára, v ktorom varuje slovenských futbalistov pred takýmto krokom. „Pevne verím, že takú hlúposť viac nezopakujú a nepokľaknú,“ zadúšal sa predseda parlamentu, ktorý zrejme narážal na situáciu, keď minulý rok Slováci pred zápasmi so Škótskom a Írskom pokľakli. „Nemajú prečo kľačať! A tieto politiky láskavo neťahajme do športu,“ trval na svojom.

Netrvalo dlho a okrem súhlasných komentárov sa objavil a jeden, ktorý pichol do osieho hniezda. „Presne tak, kľaknúť máš len vtedy, keď šéfovi kontroluješ, či nemá bombu na podvozku,“ nechal sa počuť jeden fanúšik, ktorý narážal na Kollárovú minulosť, kedy mal údajne robiť „štartéra“ pre mafiána Petra Steinhübela. Šéf parlamentu to ale popiera.

Celému výjavu zatlieskal aj liberál Martin Poliačik, ktorý status zverejnil na svojej sociálnej sieti. „Na rozdiel od Teba, Boris, títo páni chcú patriť k civilizovanému svetu. A chvalabohu si do toho nenechajú od ľudí ako Ty rozprávať,“ napísal bývalý poslanec, ktorý fanúšikovi sľúbil pivo.

Kollár vraj neskôr celý status vymazal. Nahradil ho zdieľaným článkom o tom, že slovenskí futbalisti nakoniec nepokľaknú. A predseda parlamentu bol isto spokojný, lebo ani nepokľakli. Väčšina diskutujúcich na Kollárovej stránke s týmto krokom súhlasila. No našli sa i takí, ktorí sa pozastavili nad tým, že Kollár ako otec syna s tmavou pleťou by mal rasizmus vnímať citlivejšie. Politik má s matkou číslo 9 Paulou Simoes chlapca Christiana Alexandra.

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport