eReport.sk
Boris Kollár (Sme rodinas). Foto: tasr

Kollár investoval do novej nehnuteľnosti: Prečo sa jej zbavil kráľ slovenského hazardu?

Ďalšia nehnuteľnosť do zbierky! Známy biznismen Igor Vicel, ktorého meno je známe najmä vo svete hazardu, predal apartmán v lukratívnom lyžiarskom stredisku na strednom Slovensku, Donovaloch. Tá poputovala do rúk firmy, v ktorej nevystupuje nikto iný ako šéf parlamentu Boris Kollár. Prečo sa ale podnikateľ zbavil apartmánu? Čo mu vadilo na rozprávkovom rezorte?

Spoločnosť Goimpex Bratislava je na Donovaloch známou firmou. Okrem toho, že vlastní viacero pozemkov či nehnuteľností, prevádzkuje aj zjazdovky pod značkou Park Snow. Práve tie má pod palcom predseda parlamentu Boris Kollár, ktorý je vo firme podľa databázy Finstat konečným užívateľom výhod a aj jeden z akcionárov. Spoločnosť, ktorá má vo veľkej miere pod palcom zimnú zábavu na Donovaloch sa rozhodla zainvestovať. Do oka jej totiž padla nehnuteľnosť magnáta známeho z biznisu s hazardom.

Kráľ hazardu

Ide o jedného z najvplyvnejších hráčov sveta hazardu a gemblingu na Slovensku. Vicel je totiž spolumajiteľom najväčšej prevádzakarne herní Slov-Matic. V minulosti mu padla do oka nehnuteľnosť v prestížnom rezorte Donovaly, no zdá sa, že ho apartmán v radovkovej výstavbe v poslednom čase už viac ťažil, ako tešil a rozhodol sa ho “streliť” ďalšiemu majiteľovi. Ako sám pre eReport prezradil po štyroch rokoch sa mu to nakoniec podarilo.

Záujem prejavil už spomínaný Goimpex a odkúpil nehnuteľnosť podľa katastra začiatkom decembra. “Áno, riešil to za mňa môj právnik,” potvrdil podnikateľ predaj. Priznal, že v apartmáne sa už dlhšie neukázal. “Budem úprimný. Som rád, že sa niekto našiel, kto to chce kúpiť,” priznal otvorene Vicel.

Apartmán na Donovaloch od kráľa slovenského hazardu odkúpila firma blízka Borisovi Kollárovi. Foto: Vlado Benko jr.

Odvrátená tvár lyžiarskeho raja?

Taktiež ozrejmil, prečo o nehnuteľnosť stratil záujem. “Donovaly bol voľakedy boom a kvázi to nazvem, že boli developerské. Žil som vtedy na Slovensku s rodinou a čakali sme prírastok. Tak sme sa rozhodli toto kúpiť. Myslel som si, že tam z toho vyrastie stredisko,” prezradil viac o svojich nenaplnených snoch Vicel. Taktiež naznačil, že postupom času začala v rezorte hustnúť atmosféra. “Neskôr tam vznikli rôzne spory. Nebolo tam už veľmi priateľské ovzdušie. Ale nie medzi ľuďmi, ale zrejme skôr medzi tými developermi. Ale neviem to povedať s istotou. Prestalo sa to tam skrátka rozvíjať,” opísal pomery v, na prvý pohľad, idylickom lyžiarskom stredisku.

Majú plány

EReport oslovil aj samotný Goimpex s otázkou, prečo o nehnuteľnosť prejavil záujem. Oficiálne sa spločnosť rozhodla investovať do reštauračného segmentu a ubytovania.

“V tomto roku sme sprevádzkovali aj nové reštauračné zariadenia a rovnako plánujeme rozšíriť ubytovacie kapacity nákupom ďalších apartmánov a rekonštrukciou našich zariadení, za účelom prenajímania návštevníkom strediska. Uvedené akvizície sú financované z vlastných zdrojov spoločnosti, v kombinácii úverových prostriedkov. Jednotlivé výšky investícií spoločnosť nezverejňuje, dostupné informácie je možné získať z verejných ekonomických zdrojov,” osvetlil nákup riaditeľ Park Snow Donovaly Branislav Veľký.

Igor Vicel debatuje s moderátorom Michalom Kovačičom o hazarde. Foto: aktuality.sk/televízia Markíza

Zdroj foto: relácia Fair Play/Facebook

Zaujímaví susedia, zaujímavé kontakty!

Donovalom sa, ale nedá uprieť, že postupom času tu zakotvila naozaj pestrá plejáda známych tvárí. A to už buď zo sveta šoubiznisu či politiky. Svoje vily tú má napríklad exšéf RTVS Vašo Mika, šéfka módnej televízie Gabriela Drobová či expolitici, ako napríklad bývalý minister financií Ján Počiatek a exšéf rezortu obrany Martin Glváč. Za svojich susedov mal Vicel ale aj toxických podnikateľov, ktorí v súčasnosti sedia za mrežami. Či už išlo o rodinku Ladislava Bašternáka, ktorý si odpykáva trest za nelegálne vyplatené miliónové vratky DPH, či Mariana Kočnera, ktorý je zatiaľ neprávoplatne odsúdený v kauze možného falšovania zmeniek voči televízii Markíza.

V bratislavskom Hoteli West sa v minulosti stretávala zaujímavá smotánka. Medzi nimi aj Igor Vicel (vpravo). Foto: Hotel West

Zdá sa, že Vicel mal k niektorým spomínaným ľuďom bližšie, ako len bežný sused. Denník N v roku 2017 zverejnil fotografiu z bratislavského hotela West. Na snímke sa partička zabáva počas večierku, no nejde len tak o hocijakú partiu kamarátov. Na fotografii dominuje spomínaný Bašternák v družnej debate s Glváčom. Medzi zúčastnenými vidieť aj Počiatka, ale napríklad aj Igora Vicela.

Rozkvet či pád?

A ako to teda je so samotnými Donovalmi? Sú naďalej lákadlom pre prominentných hostí či o svoje pozlátko a titul lukratívneho rezortu pomaly prichádzajú? “Donovaly s ohľadom na lokalitu, keďže sú prístupné vzdialenosťou aj z Bratislavy, sú naďalej považované za lepšie a vyhľadávané lokality,” myslí si realitná expertka z kancelárie Bond Reality Daniela Danihel Rážová. Tá ale podčiarkuje, že podľa jej názoru by mohol mať rezort lepšiu vybavenosť.

“S ohľadom k tomu, čo máme na Slovensku k dispozícii, tak patrí k tým lepším, a snažia sa to tam podľa mňa aj rozvíjať. No, ak to z hľadiska vybavenosti porovnáme napríklad s Rakúskom, tak je stále malá. Nie sú tam wellnesy a okrem lyžovačky tam nie je veľmi čo robiť,” ozrejmila odborníčka na nehnuteľnosti.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport