eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

Koľko minuli Česi v e-shopoch pred Vianocami? Objednávky počítali v desiatkach miliónov!

“Ľudia začali tento rok nakupovať vianočné darčeky skôr, a aj vrchol predvianočných nákupov prišiel o deň skôr, než v minulom roku,” povedal šéf najväčšej českej platformy pre správu webových predajní.

Česi pred Vianocami minuli v e-shopoch takmer 70 miliárd korún českých (Kč). Ukázali to údaje spoločnosti Shoptet, najväčšej českej platformy pre správu webových predajní, ktoré zverejnil server iDNES.cz.

Najsilnejším bol 9. december

“Priamo v e-shopoch, ktoré spadajú pod našu platformu, dosiahne obrat predajov za november a december približne 9,2 miliardy Kč. Pri analýze dát za celú e-commerce potom celkový objem predajov v hlavnej sezóne vychádza na približne 68 miliárd Kč (2,59 miliardy eur),” povedal šéf Shoptetu Miroslav Uďan. Ako dodal, predaje v internetových obchodoch udržali stabilné tempo aj po znovuotvorení kamenných obchodov.

České e-shopy podľa analýzy Shoptetu vybavili v novembri a decembri približne 30 miliónov objednávok. Najsilnejšiu prevádzku zaznamenali v českých internetových obchodoch 9. decembra, keď zákazníci minuli 1,5 miliardy Kč.

Online predaje nespomalili kamenné obchody

“Ľudia začali tento rok nakupovať vianočné darčeky skôr, a aj vrchol predvianočných nákupov prišiel o deň skôr, než v minulom roku,” povedal Uďan. Hlavným dôvodom boli podľa neho obavy, aby darčeky pri preťažených dopravných službách dorazili pod stromček včas.

Online predaje nespomalilo pred Vianocami ani opätovné otvorenie kamenných obchodov a vzhľadom na nové sprísňovanie protipandemických opatrení sa dá očakávať, že zákazníci budú na webe nakupovať vo veľkom aj naďalej.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Koľko minuli Česi v e-shopoch pred Vianocami? Objednávky počítali v desiatkach miliónov!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti