eReport.sk
Ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (Za ľudí). Foto: tasr

Kolíkovej rezort prepína do špeciálneho režimu. Ministerky sa to netýka

Vzhľadom na zhoršujúcu sa epidemiologickú situáciu spúšťa od budúceho týždňa ministerstvo spravodlivosti špeciálny režim organizácie práce. Informoval o tom hovorca Ministerstva spravodlivosti (MS) SR Peter Bubla.

„Všade tam, kde to druh práce umožňuje, budú zamestnanci ministerstva spravodlivosti rozdelení do dvoch tímov. Jeden tím vykonáva prácu na pracovisku, druhý tím z domu,“ priblížil Bubla. Týmto chce rezort spravodlivosti minimalizovať riziko ochromenia úradu.

Opatrenie sa netýka ani štátnych tajomníkov čí šéfov sekcií

Prijaté opatrenia podľa Bublu umožňujú zabezpečovať vybavovanie všetkej agendy v plnom rozsahu rovnako ako pri štandardnom fungovaní ministerstva.

„Opatrenie sa nevzťahuje na ministerku spravodlivosti, štátnych tajomníkov ministerstva, generálnych riaditeľov a niektorých ďalších zamestnancov, ktorých prítomnosť na pracovisku je nezastupiteľná a budú aj naďalej prácu vykonávať priamo v úrade,“ podotkol Bubla.

Pripomenul, že v platnosti zostáva povinné nosenie ochranných pomôcok, dodržiavanie bezpečného odstupu, pravidelná dezinfekcia priestorov, meranie telesnej teploty pri vstupe do budovy, uprednostňovanie on-line stretnutí a rokovaní.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kolíkovej rezort prepína do špeciálneho režimu. Ministerky sa to netýka

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti