eReport.sk
Mária Kolíková (Za ľudí). Foto: tasr

Kolíkovej kolegyňa na rovinu: Matovič sa mstí. Poslanec za OĽANO sa mu ale nečuduje

Už dnes sa bude rozhodovať v parlamente, či koaliční partneri podržia v kresle ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú. Jej hlavu mal žiadať priamo expremiér Igor Matovič. Oficiálnym dôvodom majú byť nezrovnalosti okolo podnikania jej rodinnej firmy.

Aj samotná Kolíková priznala, že vzťahy medzi ňou a ministrom financií nie sú práve ružové. Dôvodom má byť to, že strana Za ľudí žiadala odchod Igora Matoviča z pozície premiéra. „Je pravda, že náš vzťah s pánom ministrom financií nie je ideálny. Zase na druhej strane je pravda, že keď ste k niekomu kritický a znamená to aj takúto vážnu zmenu aj tých politických pomerov, tak asi nemôžem čakať, že by mi za to poďakoval,“ uznala ministerka spravodlivosti, ktorej sa zastala aj stranícka kolegyňa Vladimíra Marcinková.

Kolíková ohodnotila svoj vzťah s Matovičom ako nie veľmi ideálny. – Foto: tasr

Mladá poslankyňa si rozhodne servítku pred ústa nebrala a pomenovala dôvody, prečo bude dnes Kolíková čeliť odvolávaniu. „Mária je rovný človek. Neuhne vyhrážkam. Nepodlezie svoje hodnoty. Má jediný problém. Postavila sa mocným ľuďom, ktorí sa jej potrebujú zbaviť, aby dostali svojich z basy. Áno, a ešte povedala Igorovi Matovičovi, že už ďalej nemôže byť premiérom v čase, keď si to všetci ostatní len šuškali. Jedni sa jej chcú zbaviť, druhý sa jej chce mstiť,“ nechala sa počuť Marcinková.

Kolíkovej kolegyňa tvrdí, že sa jej Matovič mstí. – Foto: tasr

OĽANO sa už ani netvári, že by to tak nemuselo byť. „Mne je jedno, či je to niekoho pomsta, alebo nie. Mne ide o merito veci. Mária Kolíková priznala, že Igor Matovič podporoval jej reformy a bol jej fanúšik vo vláde. Potom počas koaličnej krízy sa postavila proti nemu, čo z osobného a politického hľadiska určite musí Igora Matoviča mrzieť. To sa dá jednoducho pochopiť,“ bráni svojho straníckeho šéfa poslanec za OĽANO Andrej Stančík. Všeobecne sa však predpokladá, že Kolíková si svoje miesto obháji.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport