eReport.sk
ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková
Mária Kolíková Foto: FB MK

Kolíková upokojuje ľudí: Nebojte sa, nikam neodchádzam!

V strane Za ľudí to už niekoľko týždňov vrie a jej členovia sa rozdelili na dva tábory. Časť predsedníctva je na strane súčasnej predsedníčky, ministerky investícií Veroniky Remišovej a druhá časť by na jej mieste radšej videla šéfku rezortu spravodlivosti Máriu Kolíkovú. Strane, ktorá sa nedokáže dohodnúť ani na zvolaní snemu hrozí rozkol, no Kolíková sa tvári, že je všetko v poriadku a upokojuje svojich prívržencov.

Problémy strany Za ľudí sú aj problémom celej koalície keďže zákonodarci, ktorí by vnútorní boj prehrali by sa mohli otočiť chrbtom aj celej vláde. Na strane Márie Kolíkovej je podľa aktuálnych nálad 7 z 10 poslancov zo Za ľudí. Ministerka však odkazuje, že s jej „zaľuďmi“ môžu naďalej počítať.

„Neodchádzam zo strany Za ľudí, neodchádzam z koalície. Cítim zodpovednosť za stranu a za ľudí v nej, pretože je tam množstvo kvalitných ľudí, ktorých si vážim a ktorí pre stranu aj pre ľudí urobili kopec dobrej roboty,“ napísala Kolíková v statuse na sociálnej sieti.

Tu však jej pocity ešte nekončia. „Cítim zodpovednosť za štvorkoalíciu s početnou podporou a legitimitou v parlamente, ako sme ju na začiatku poskladali. Za zachovanie štvorkoalície som vždy bojovala, lebo takto mi to dáva zmysel,“ doplnila.

Kolíková: Toľko som toho spravila

Dodáva, že čo sa týka vnútrostraníckej situácie, zostáva v názore konzistentná. Východisko vidí iba v zvolaní snemu. „Toto môže pomôcť stabilite a jednote strany. Zároveň chcem povedať, že si stojím za každým opatrením, pri ktorom som bola v predošlých vládach. Či už je to rozbehnutie Centra právnej pomoci, ktoré dnes poskytuje pomoc ľuďom v materiálnej núdzi v kanceláriách po celom Slovensku. Alebo zverejňovanie zmlúv, zverejňovanie súdnych rozhodnutí,“ uvádza.

Zdôraznila, že to sú všetko opatrenia, bez ktorých by odhaľovanie mafie a korupcie aj na tých najvyšších miestach bolo len ťažko možné. Jej ďalším cieľom je veľká reforma súdnej mapy.

„Ak chcem presadiť takúto vážnu reformu justície, potrebujem silnú a jednoznačnú podporu z vlády a z parlamentu od koaličných partnerov. A som rada, že takúto silnú podporu cítim od premiéra a od koaličných partnerov,“ vytešuje sa Kolíková.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kolíková upokojuje ľudí: Nebojte sa, nikam neodchádzam!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti