eReport.sk
Mária Kolíková (Za ľudí).foto: tasr

Kolíková: Rozumiem, že polícia, jej prezident aj Mikulec sú momentálne v ťažkej situácii

Sloboda prejavu je dôležitá, ale treba pri nej rešpektovať zákon. Uviedla to ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) v reakcii na štvrtkový (29. 7.) a piatkový protest v Bratislave. Je tu podľa nej priestor, kde môžu ľudia vyjadriť slobodu prejavu bez toho, aby neprimerane zasahovali do slobody iných, alebo ich ohrozovali na bezpečnosti.

“Myslím si súčasne, že je dôležité, aby polícia nabrala odvahu a urobila všetko pre to, aby každý v našej krajine mohol veriť, že má v rukách ochranu verejného poriadku a v tom prípade je potrebné použiť aj donucovacie prostriedky k tomu, aby bolo zrejmé, že právo platí pre každého,” poznamenala ministerka.

Kolíková: Všetci vieme, že zaočkovaní šíria covid menej

Kolíková podľa vlastných slov rozumie, že polícia, policajný prezident Peter Kovařík aj minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) sú momentálne v ťažkej situácii vo veci protestov, ktoré vyvolala novela týkajúca sa využívania COVID preukazov. “Je veľmi dôležité, aby sme tu mali nástroj, ako sa chrániť pri tretej vlne, keď všetci vieme, že tí, čo sú zaočkovaní, šíria ochorenie menej a rovnako chránia celý zdravotný systém, pretože dajú možnosť, aby aj tí, ktorí potrebujú zdravotnú starostlivosť, nepreplnili oni sami nemocnice pri tretej vlne pandémie,” poznamenala.

Protestujúci dav zablokoval komunikácie

Vo štvrtok ráno (29. 7.) sa na Hodžovom námestí pred Prezidentským palácom v Bratislave začal oficiálne neohlásený protest proti očkovaniu, pandemickým opatreniam i proti prezidentke SR Zuzane Čaputovej, členom vlády i parlamentu.

Podľa polície sa na proteste pred palácom zúčastnilo 1000 až 1500 ľudí. Protestujúci dav zablokoval komunikácie v okolí námestia, čo spôsobilo kolóny v centre mesta a nútenú úpravu trás liniek MHD. Blokovanie ciest sprevádzali menšie incidenty s okoloidúcimi vodičmi, chodcami i novinármi.

Polícia dlho proti protestujúcim nezasahovala, tvrdila, že na to nemá zákonný dôvod a že na zhromaždení nedochádza k vážnemu porušovaniu verejného poriadku. Protestné zhromaždenie pokračuje aj v piatok. Zúčastňujú sa na ňom zatiaľ len desiatky ľudí.

Ku protestom v Bratislave sa už vyjadrili viacerí politici:

  1. Eduard Heger (OĽANO)
  2. Roman Mikulec
  3. BMW, ktorého vodič mal byť obťažovaný.
  4. Zuzana Čaputová.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport