eReport.sk
Igor Matovič (OĽaNO). Foto: tasr

Koho pošle najbližšie Matovič kopať hroby? Známy lekár v tom má jasno!

Ministerstvo zdravotníctva povolilo použitie ruskej vakcíny Sputnik V. Vo svojom dokumente však „hodilo“ zodpovednosť na lekárov, keď uviedlo, že „za terapiu neregistrovaným liekom preberá plnú zodpovednosť ošetrujúci lekár“. Nie všetkým to je po vôli.

Použitie ruskej vakcíny odobrilo ministerstvo zdravotníctva. – Foto: tasr

„Áno, tak to bolo pri neregistrovaných liekoch vždy. V tomto prípade je ale na lekárov vytváraný obrovský tlak neodbornej verejnosti, ktorá nás núti podávať aj to, s čím nie sme stotožnení. Nejedná sa pri tom len o vakcínu,“ uviedol lekár a primár považskobystrickej nemocnice Milan Kulkovský, ktorý tak zrejme narážal napríklad na ivermektín, ktorého používanie odobrilo ministerstvo zdravotníctva po masívnom tlaku časti odbornej a laickej verejnosti. „Nemôžeme tolerovať, že niekto pod vplyvom verejnej mienky privezie liečivo, spropaguje ho, požehná mu a potom všetku zodpovednosť prenesie na lekárov. Tí, čo sa rozhodnú ho nepodať, budú časťou verejnosti lynčovaní. Nerozumiem tomu, prečo je taký problém rešpektovať pravidlá,“ približuje realitu a zároveň predpokladá, ako táto situácia skončí. „Tí, čo budú proti, budú následne označení za vinníkov a budú im pripísané tisíce obetí,“ naznačil primár, koho najbližšie zrejme pošle predseda vlády Igor Matovič kopať hroby. Na záver ešte pripojil Kulkovský aj citát z Biblie, keď si Pilát umyl ruky nad smrťou Ježiša Krista. „Odvaha nie je synonymom zrady,“ dodal primár.

V súvislosti s prenášaním zodpovednosti za účinky vakcíny na lekárov sme kontaktovali aj ministerstvo zdravotníctva. „Tak ako pri podaní každého neregistrovaného lieku, ktorý ministerstvo zdravotníctva umožňuje podať pacientovi na výnimku, aj v tomto prípade preberá plnú zodpovednosť lekár,“ uviedla hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová.

Nejakú zodpovednosť však predsa len bude mať aj pacient. „Záujemcovia o očkovanie vakcínou budú potvrdzovať, že vedia, že ide o vakcínu bez schválenia v Európskej liekovej agentúre,“ dodala hovorkyňa.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity