eReport.sk
Jozef Dučák, foto:tasr

Kočnerov známy vypovedá na súde: Nezháňal som pre neho veci na výrobu falšovaných zmeniek

Podnikateľ Jozef Dučák nevie nič o falšovaní dvoch televíznych zmeniek TV Markíza. Vypovedal tak ako svedok na pojednávaní s obžalovaným Štefanom Ághom pred senátom Špecializovaného trestného súdu v Pezinku.

„Neviem nič o falšovaní zmeniek. Nebol som pri tom,” povedal svedok. Podobne ako v minulosti odmietol, že by pre odsúdeného Mariána Kočnera zháňal starý atrament, papier a pero na výrobu falšovaných zmeniek. „S Kočnerom sa poznám veľmi dobre približne 42 rokov. S obžalovaným Štefanom Á. sa poznám približne dva-tri roky, približne vtedy, keď Kočnera zobrali do väzby,” povedal.

Zdroj: tasr

Za Štefanom Ághom ho mal poslať bývalý príslušník Slovenskej informačnej služby Peter Tóth. S Tóthom sa naposledy stretol, keď mal ísť exsiskár vypovedať na Národnú kriminálnu agentúra do Nitry, čo bolo  približne v roku 2018 po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. S Tóthom tento aktuálne dôchodca sa stretol približne štyri razy. Kočner, s ktorým údajne nefiguruje v žiadnej firme, mu z väzby žiadne motáky podľa jeho svedectva neposlal.

Dučák však priznal, že figuruje ako spoluobžalovaný s Kočnerom v prípade Technopol Servis. Svedok vypovedal, že v prípade zmeniek figuroval aj bývalý príslušník SIS a polície František Böhm. Ten mal byť podľa jeho slov “tútorom” Tótha. Böhm, ktorý bol obvinený v rámci akcie Božie Mlyny, mal byť kľúčovým svedkom v ďalších akciách NAKA. Vo februári spáchal vo svojom dome na Záhorí samovraždu.

Zdroj: tasr

Okrem Dučáka by mali pred ŠTS vypovedať v stredu ďalší traja svedkovia, medzi nimi aj exriaditeľ TV Markíza Vladimír Repčík. Proces so Štefanom Ághom je naplánovaný aj na utorok (6.7.).

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport