eReport.sk
Poslanec Patrick Linhart (Sme rodina)
Patrick Linhart (Sme rodina). Foto: fb/p.linhart

Koaličný poslanec má problém vysloviť dôveru vláde. Ktorého ministra prirovnal k „hlúpemu Jankovi“?

Ďalší problém na obzore? Po škriepke kvôli kolúznej väzbe a predlžovaní núdzového stavu, bude mať zrejme koalícia ďalší problém. Poslanec za Sme rodina sa už totiž nechal počuť, že bude mať problém vysloviť dôveru vláde. Dôvodom je osoba ministra pôdohospodárstva Jána Mičovského, ktorý sa podľa neho hrá na „hlúpeho Janka“.

„S vyslovením dôvery vláde budem mať problém. Ten problém sa volá Mičovský,“ nechal sa počuť Patrick Linhart a pokračoval. „S mojou podporou programového vyhlásenia vlády (PVV) a s vyslovením dôvery novej vláde budem mať problém, pokiaľ v PVV nebude zakomponovaná ochrana spotrebiteľa, ktorú má zabezpečovať Potravinový semafor a pokiaľ i naďalej bude rezort likvidovať neschopný minister Mičovský, ktorý ho odovzdal do rúk lobistom,“ spustil zostra.

Linhart poriadne naložil ministrovi Mičovskému. – Foto: tasr

Linhart šéfovi pôdohospodárstva napríklad vyčíta, že sa na ministerstve zbavil niekoľkých zamestnancov, zlyhal pri presadzovaní záujmov v rámci plánu obnovy či výbere šéfa PPA. „V čase, keď PPA má dnes čiastočnú akreditáciu, sa zároveň Slovenská republika vystavuje ohrozeniu jej činnosti pri rozdeľovaní podpôr pre pôdohospodárov. Hrozí, že naši pôdohospodári nebudú konkurencie-schopní v rámci EÚ a my si budeme v obchodoch naďalej kupovať plodiny od Egypťanov a z Kanady, aj keď by sme si ich mohli vypestovať doma.

Pritom ide o plodiny, akými sú zemiaky a šošovica. Pokiaľ stratíme túto akreditáciu, budeme musieť poveriť nejakú sro-čku, ktorej budeme platiť percentá, a to legálne. Čiže kauza Dobytkár bude iba slabým odvarom toho, čo nás v budúcnosti čaká. Ale „v plne zlegalizovanej podobe“. Meno riaditeľa PPA nie je ani po výberovom konaní stále známe,“ upozorňuje Linhart.

Podľa poslanca sa minister hrá na “hlúpeho Janka”. – Foto: tasr

Poslanec za Sme rodina sa už mal na Mičovského sťažovať aj priamo strane OĽANO, jeho slová však zostali nevypočuté. „Chcem, aby svoju hru na „hlúpeho Janka“ ukončil a pokiaľ sa situácia nezmení, budem žiadať jeho odchod. Čakali sme rok na nápravu, no zbytočne.

Ministra opustili všetci profesionáli a poradcovia, pričom tvrdú kritiku dostáva aj od predsedu parlamentného výboru. Na ministerstve zostali iba lobisti záujmových skupín,“ zastrája sa politik. Linhart dokonca vyzval aj priamo Mičovského, aby rezignoval. „Pokiaľ tak nemienite urobiť, tak vyzývam kolegov z OĽANO, ako aj pána premiéra, aby tohto neschopného ministra vymenili za profesionála. Pamätám si na príslovie z minulých čias: Blbec je horší než triedny nepriateľ. Ale hra na „hlúpeho Janka už skončila“,“ dodal koaličný poslanec, ktorý je zároveň člnom parlamentného výboru pre pôdohospodárstvo.

Ako sa to naozaj skončí, je ešte otázne. Programové vyhlásenie vlády sa totiž podľa vicepremiérky Veroniky Remišovej ešte stále dolaďuje.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport