eReport.sk
Ilustračné foto: tasr

Koalícia stále rieši či predĺžiť lockdown a ktoré obchody otvoriť

Koaličná rada bude v pondelok podvečer hovoriť o ďalšom postupe pri tzv. lockdowne. Na stretnutí koaličných partnerov chce strana SaS hovoriť o prípadnom uvoľňovaní opatrení.
      
SaS chce otvoriť tému rozšírenia zoznamu esenciálnych prevádzok, odškodňovania prevádzok dotknutých lockdownom, režimu OTP v dopravných prostriedkoch či napríklad to, aby pri denných štatistikách bolo zverejňované, koľko ľudí infikovaných novým koronavírusom nie je zaočkovaných. Navrhnúť chce aj to, aby ministerstvo kultúry v spolupráci s RTVS vysvetľovalo vo vysielaní verejnoprávneho média hoaxy. Strana nemá jednotnú pozíciu na tému povinného očkovania.
      
Hnutie Sme rodina na otázky, či podporí tvrdší a dlhší lockdown, ako pôvodne uviedol jeho predseda Boris Kollár, odpovedalo, že svoje návrhy najprv predstaví na koaličnej rade. „Bolo by to nekorektné voči koaličným partnerom,“ doplnili z tlačového oddelenia. Poslanec a bývalý minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) si myslí, že najsilnejšia vládna strana podporí návrh konzília odborníkov.
      
Konzílium odborníkov navrhuje predĺžiť tzv. lockdown do 16. decembra. Odporúča zvýšiť intenzitu kontrol zákazu vychádzania a home officu. Odborníci navrhli aj nové opatrenie, ktorým je zavedenie režimu OTP vo vlakoch a na diaľkových autobusových linkách. Zníženie mobility je podľa odborníkov najúčinnejším krátkodobým nástrojom na spomalenie šírenia ochorenia COVID-19.  

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Koalícia stále rieši či predĺžiť lockdown a ktoré obchody otvoriť

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti