eReport.sk

Koalícia chce zabrániť obštrukcii opozície. Danko pre eReport: Rozprava k RTVS bude v obmedzenom režime!


Poslanci Národnej rady (NR) SR začali štvrtkové rokovanie návrhom na skrátené legislatívne konanie k vládnej novele zákona o mediálnych službách. Následne bude parlament rokovať o návrhu v prvom čítaní. Na rad má potom prísť návrh zákona o Slovenskej televízii a rozhlase (STVR), ktorý je v druhom čítaní. Do parlamentu prišla návrhy predstaviť ministerka kultúry Martina Šimkovičová (nominantka SNS).

Začalo sa rokovanie

Z novely zákona o mediálnych službách vyplýva, že koordinačným orgánom pre dohľad nad dodržiavaním povinností poskytovateľov online sprostredkovateľských služieb vrátane internetových vyhľadávačov má byť Rada pre mediálne služby (RpMS).

Obmedzený režim a koniec obštrukcie

Diskusia o zmenách v RTVS má byť v obmedzenom režime, trvať má maximálne 12 hodín. Poslanci majú o zákone o STVR hlasovať hneď po prerokovaní. Vo štvrtok popoludní čaká poslancov i tradičná hodina otázok.

Zdroj: Ereport

Pre eReport to potvrdil aj predseda SNS a podpredseda Národnej rady SR Andrej Danko. Ide o preventívne opatrenie pred prípadnými obštrukciami opozičných politikov.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Koalícia chce zabrániť obštrukcii opozície. Danko pre eReport: Rozprava k RTVS bude v obmedzenom režime!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne