eReport.sk
Martin Klus
Martin Klus (SaS). Foto: tasr

Klus: Dezinformácie ohrozujú našu demokraciu a bezpečnosť

Po pandémii COVID-19 teraz aj vojna na Ukrajine ešte viac ukázala náš problém s hoaxmi a propagandou, ktoré bránia občanom prijímať informované rozhodnutia a podkopávajú našu zahraničnopolitickú orientáciu, ako aj samotné hodnotové ukotvenie našej spoločnosti. A hoci si postupne, aj vplyvom ruskej agresie voči Ukrajine, uvedomujeme, kto je naším skutočným spojencom, časť slovenskej spoločnosti je stále náchylná ľahko podľahnúť masívnym dezinformačným kampaniam. Vítam preto všetky kroky vlády SR, ako aj Európskej únie (EÚ), ktoré sa snažia tento negatívny trend zvrátiť a postupne rozširovať kapacity na boj proti hybridným hrozbám.“

Vyhlásil to štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky (MZVEZ SR) Martin Klus vo štvrtok, 12. mája 2022 v Bratislave, počas panelovej diskusie s názvom „Hybridné hrozby, dezinformácie a vplyvy“, ktorá sa konala v rámci podujatia Paris Cyber Summit. Slovenskú republiku na podujatí zastupoval aj predstaviteľ Národného bezpečnostné úradu (NBÚ), riaditeľ Národného centra kybernetickej bezpečnosti SK-CERT Rastislav Janota.

M. Klus priblížil partnerom konkrétne kroky, ktoré Slovensko robí v snahe čeliť šíreniu dezinformácií či škodlivej propagandy a chrániť tak demokratické procesy pred vonkajšími zásahmi.

„Nová Bezpečnostná stratégia SR, ktorú sme vlani prijali, prináša konkrétne opatrenia zamerané na zvýšenie našej odolnosti voči hybridným aktivitám. Vláda SR schválila aj Akčný plán koordinácie boja proti hybridným hrozbám, ktorý posilňuje kapacity a zlepšuje koordináciu v tejto oblasti,“ priblížil štátny tajomník.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Klus: Dezinformácie ohrozujú našu demokraciu a bezpečnosť

Odoberať
Upozorniť na
11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti