JürgenKlopp, foto:ig/liverpool

Klopp po prehre v Leicesteri už neverí v obhajobu: Už to nezmažeme

Futbalisti FC Liverpool sa nevedia vymaniť z hernej krízy a po sobotnej prehre 1:3 na ihrisku Leicesteru narástla ich strata v lige na vedúci Manchester City už na 13 bodov, pričom líder má zápas k dobru.

Tréner „The Reds“ Jürgen Klopp po zápase vyhlásil, že už neverí v obhajobu titulu.„Ak mám byť úprimný, nemyslím si, že toto manko dokážeme zmazať. Nemá význam sa teraz baviť o titule. To by sme museli začať víťaziť,“ povedal Klopp. Liverpool prehral tretí zápas za sebou, stalo sa mu to prvýkrát od novembra 2014, keď mužstvo viedol súčasný kouč „líšok“ Brendan Rodgers. Hostia pritom viedli od 67. minúty vďaka Mohamedovi Salahovi, ktorý je so sedemnástimi zásahmi najlepší strelec súťaže. O body však prišli vinou katastrofálneho záveru, keď v rozmedzí 79. až 85. minúty inkasovali trikrát. Najprv Allisonovi po priamom kope prepadla za chrbát nie príliš prudká strela Jamesa Maddisona.

Brankár Liverpoolu urobil chybu aj o dve minúty neskôr, keď sa v snahe odkopnúť dlhú loptu zrazil s vlastným stopérom, debutujúcim Ozanom Kabakom. A Jamie Vardy už pohodlne skóroval do prázdnej brány. Triumf domácich spečatil Harvey Barnes. „Dnes to v niektorých pasážach nebolo zlé, ale musíme sa vyvarovať zbytočných chýb a nedorozumení. Pri druhom inkasovanom góle to bolo, samozrejme, obrovské nedorozumenie. Alissona som nepočul zakričať, ale až do toho vybehnutia odohral dobrý zápas,“ citovala Kloppa agentúra DPA. Obhajcovi titulu patrí v neúplnej tabuľke štvrtá priečka.