eReport.sk
Ľudia sledujú televízne správy o odpálení neidentifikovaného projektilu zo strany Severnej Kórey na železničnej stanici v Soule v stredu 4. mája 2022.
Ľudia sledujú televízne správy o odpálení neidentifikovaného projektilu zo strany Severnej Kórey na železničnej stanici v Soule v stredu 4. mája 2022. Foto: tasr/ap

KĽDR odpálila neidentifikovaný projektil, tvrdí Južná Kórea

Severná Kórea vystrelila v stredu „neidentifikovaný projektil“ smerom na východ, oznámila juhokórejská armáda. TASR informáciu prevzala od agentúry AFP.

„Severná Kórea vystrelila neidentifikovaný projektil smerom na východ,“ uviedol vo vyhlásení juhokórejský Zbor náčelníkov štábov (JCS) bez uvedenia ďalších podrobností. Severná Kórea (KĽDR) vykonala test rakety naposledy 16. apríla, pripomína agentúra Jonhap. V tomto roku KĽDR vykonala už viac než 12 skúšok zbraní.

Spojené štáty v reakcii na test z 24. marca uvalili ďalšie sankcie nielen na KĽDR, ale aj na spoločnosti v Rusku. Americké ministerstvo zahraničných vecí vtedy oznámilo, že sankciami zasiahnuté osoby a spoločnosti sú obvinené z toho, že poskytovali severokórejskému programu vývoja rakiet „citlivé položky“.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

KĽDR odpálila neidentifikovaný projektil, tvrdí Južná Kórea

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti