eReport.sk
Mária Kolíková (Za ľudí). Foto: tasr

Klamstvo a ešte raz klamstvo, reagujú liberáli. Kolíková: Ide o nečistú politickú hru!

AKTUALIZOVANÉ – Koaličná kríza už trvá nekonečne dlho. Nič sa poriadne zo strany politikov nekomunikuje, keď sa aj niečo povie, vytvára to priestor na špekulácie. Celé to pripomína divadlo. A výsledkom týchto prekáračiek politikov, ktorí si odkazujú to i tamto, je aj tlačová správa, ktorú práve vydala strana SaS, neskôr zareagovala aj ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí).

Informácie o údajných dohodách medzi stranou SaS a ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou (Za ľudí), že by sa stala volebnou líderkou liberálov v predčasných voľbách, sú klamstvom. Rovnako sú nepravdivé správy o vytváraní budúcich spojenectiev SaS so stranou PS a tichou podporou Hlasu-SD. Liberáli to napísali v tlačovej správe, reagujúcej na článok, ktorý vyšiel na portáli denníka Pravda v sobotu (20.3.) večer.

Je absurdné naznačovať pretláčanie Kolíkovej

“Dôrazne sa voči týmto klamstvám ohradzujeme, čitatelia sú nimi zavádzaní. Aj z toho dôvodu budeme žiadať o opravu podľa tlačového zákona,” tlmočil stanovisko SaS hovorca strany Ondrej Šprlák.

Zdôraznil, že je absurdné naznačovať “pretláčanie ministerky Kolíkovej”, ak sa SaS viackrát vyjadrila, že post predsedu vlády patrí OĽANO. “My veríme, že hnutie dokáže ponúknuť aj ďalšieho premiéra. Taktiež sme uviedli, že sme proti predčasným voľbám a opakovane sme zdôrazňovali, že za ne nezahlasujeme, “ uviedol Šprlák.

Kolíková: Poznám rôzne nástroje politického boja

Dohodu poprela aj ministerka Kolíková. Zároveň naznačila, že zrejme ide o nečistú politickú hru. “Dobrý deň, mrzí ma, že som nedostala možnosť vyjadriť sa k týmto nepravdám pred ich zverejnením. Žiadna takáto dohoda neexistuje. O to viac ma mrzí, že takéto nepravdy sa šíria práve v čase, kedy aj strana v rámci všetkých svojich straníckych platforiem musí prijať dôležité rozhodnutia, ako sa zachová. Mám vážne podozrenie, že niekto má silný záujem nekalo ovplyvňovať predstaviteľov našej strany o tom aké úmysly ma viedli k akýmkoľvek postojom a rozhodnutiam, aby tým ovplyvňoval ďalší politický vývoj. Nie som nováčik na politickej scéne, poznám rôzne nástroje politického boja. Takže ma to na jednej strane neprekvapuje, na druhej strane chcem vyjadriť moje hlboké sklamanie, že pri súčasnom rozložení politických síl sa používajú práve tieto prostriedky.,” napísala na sociálnej sieti.

Zdroj: fb/kolikova.maria

Nikto zo SaS vraj nerokuje s opozíciou

Ostro odmietol i špekulácie o diskusiách, ktoré by mali mať za cieľ dohodnúť koalíciu po predčasných voľbách. “Žiadny z predstaviteľov SaS nerokoval a nerokuje s nikým z Hlasu či PS,” oznámil Šprlák.

Denník Pravda napísal, že ministri za SaS s určitosťou podajú na začiatku budúceho týždňa demisiu a ministerka spravodlivosti prestúpi k liberálom, pričom mala dostať ponuku stať sa volebnou líderkou SaS v predčasných voľbách. O takejto predstave mal dokonca šéf SAS Richard Sulík informovať prezidentku Zuzanu Čaputovú.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport